Wydarzenia

Rozlicz się z fiskusem

W urzędach skarbowych coraz większy ruch. Czas na rozliczenie się z fiskusem ucieka. Na złożenie zeznania rocznego PIT, mamy jeszcze 6 tygodni. Także w piotrkowskim urzędzie trzeba chwilę odstać, ale i obsada urzędników w sali operacyjnej jest większa.

W Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie Trybunalskim złożono 17.572 najpopularniejszych zeznań PIT 37. PITów 36 było 1219, a druków PIT 36L 264 – poinformowała nas Renata Wróblewska z US. Pierwsze zeznania najczęściej wpływają od tych, którzy czekają na zwrot podatku. Ci, którzy muszą fiskusowi dopłacić, zazwyczaj czekają na ostatnią chwilę.

Ministerstwo Finansów zachęca do wysyłania PITów przez internet, a także korzystania z dostępnych już wstępnie rozliczonych zeznań. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) to propozycja rozliczenia PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017, przygotowana przez urząd skarbowy. PFR możesz uzupełnić o ulgi (np. na dzieci), odliczenia czy 1% podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Dzięki PFR roczny PIT złożysz szybko i pewnie, bo znacznie spada ryzyko błędów popełnianych przy samodzielnym składaniu deklaracji podatkowej.

Ze wstępnie wypełnionego PIT-u za 2017 r. możesz skorzystać na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.

Przypominamy, że zeznania roczne PIT, składamy do 30 kwietnia 2018 r.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!