Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Rowery już można wypożyczać

80 rowerów i dziesięć stacji rozmieszczonych w różnych częściach miasta – 27 sierpnia wystartował Piotrkowski Rower Miejski. – Z nowego systemu będziemy mogli korzystać przez cztery najbliższe lata – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak, który z mediami spotkał się przy jednej z nowych stacji zlokalizowanej na osiedlu Łódzka – informuje piotrkowski magistrat

Podczas spotkania prezydent wyjaśniał, dlaczego sezon rozpoczynamy pod koniec sierpnia. – W grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy raport podsumowujący pilotażową edycję. Wówczas ogłosiliśmy konsultacje z mieszkańcami, które potrwały do początku stycznia. W lutym ogłosiliśmy przetarg, a w kwietniu podpisaliśmy umowę. Od tego czasu firma musiała mieć cztery miesiące na wyprodukowanie rowerów i stacji oraz organizację systemu – wyjaśniał prezydent.

Z rowerów będziemy mogli korzystać do końca października. W kolejnych latach (2020, 2021, 2022) sezon rowerowy będzie się rozpoczynał 1 kwietnia i kończył 31 października. Przez cztery najbliższe lata do dyspozycji będzie 80 rowerów: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne i 4 rowery dziecięce.

Zostały one rozmieszczone na dziewięciu stacjach stałych i jednej czasowej:
– Osiedle Słowackiego – ul. Słowackiego, przy skrzyżowaniu z ul. Matejki;
– Osiedle Łódzka – przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Topolowej (przy sklepie Kasia);
– Dworzec Kolejowy – ul. POW (obok dworca PKP)
– Stare Miasto – Mediateka – przy ul. Słodowskiej-Curie;
– Osiedle Wyzwolenia – skwer przy rondzie Pileckiego;
– Wierzeje – przy pętli autobusowej;
– Park im. ks. J. Poniatowskiego – parking pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Żwirki;
– Dmowskiego-Poprzeczna – ul. Dmowskiego (rejon targowiska);
– Belzacka – Basen – ul. Niemena, teren między linarium a basenem;
– Słoneczko – przy miejskim kąpielisku (stacja czasowa, od 1 czerwca do 30 września).

Zasady korzystania z systemu Piotrkowski Rower Miejski nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Konta zarejestrowanych użytkowników pozostają aktywne.
– Nowi użytkownicy powinni wejść na stronę internetową www.piotrkowskirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty w wysokości minimum 20 zł: kwota 10 zł bezzwrotnej opłaty inicjalnej oraz 10 zł dla utrzymania minimalnego stanu konta – tłumaczył obecny na konferencji Sebastian Zięba, przedstawiciel firmy Nextbike.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia pojazdu jest zawsze w pełni darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Każda kolejna godzina wypożyczenia – 2 zł.

Do dyspozycji użytkowników PRM została uruchomiona całodobowa infolinia pod numerem: 44 618 14 44 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów).
Wszystkie informacje o rowerze miejskim znajdują się na stronie www.piotrkowskirower.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
takijeden
takijeden
28 sierpnia, 2019 18:32

Mam pytanie. Czy aplikacja działa dobrze czy tak fatalnie jak to jest opisane w Google Play? Może jakiś artykuł po pierwszych wypożyczeniach?

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x