Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Rowerem do Normandii

W najbliższy piątek, 31 maja, z Tomaszowa Mazowieckiego wyruszy Sztafeta Rowerowa do Normandii. Sześciu kolarzy (także z powiatu piotrkowskiego) w osiem dni planuje pokonać dystans 2198 km. Grupa wystartuje o godz. 8:15 sprzed Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Około 10:00 rowerzyści dojadą do Piotrkowa.

Celem jest miasteczko Plumetot na północnym wybrzeżu Francji. To tam, 75 lat temu, podczas Lądowania w Normandii, było lotnisko, z którego korzystali polscy piloci, zabezpieczający z powietrza największą operację wojenną II wojny światowej. 9 czerwca w Plumetot odsłonięty zostanie pomnik poświęcony pamięci polskich lotników.

Otrzymaliśmy także dodatkowe zaproszenie na 8 czerwca. O 15.00 w Hermanvile-sur-mer odsłonięta będzie tablica poświęcona marynarzom ORP Dragon, który zatonął trafiony torpedą w trakcie wspierania Inwazji.

W obu uroczystościach wezmą udział członkowie Sztafety „Rowerem do Normandii dla profilaktyki”. Wyprawie towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i badania z zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej, ponieważ organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja NU-MED, działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim. Przebieg wyprawy relacjonowany będzie na stronie fundacjanumed.pl i na Facebook-u.

Przed rokiem Fundacja przeprowadziła podobny projekt. Wówczas celem było Monte Cassino. Dystans 1920 km rowerzyści pokonali w siedem dni, a środki zebrane na profilaktykę trafiły na konto Fundacji NU-MED.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!