Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Rower miejski za 2 tygodnie

Piotrkowski rower miejski w tym roku wystartuje 27 sierpnia. System będzie składał się z dziesięciu stacji i 80 rowerów. Przez cztery miesiące ubiegłego roku, tj. od połowy lipca do połowy listopada, na terenie Piotrkowa funkcjonował pilotażowy projekt roweru miejskiego. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, dlatego będzie nie tylko kontynuowany, ale zostanie także rozszerzony.

W tym roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na prowadzenie roweru miejskiego przez najbliższe 4 lata. Zwycięzcą przetargu została firma Nextbike, która była operatorem systemu także w ubiegłym roku.

W tym roku – ze względu na czas przygotowania stacji i rowerów – system ruszy 27 sierpnia i będzie działał do końca października. W latach 2020-2022 rower miejski będzie funkcjonował od 1 kwietnia do 31 października.

Na nowy system złoży się dziesięć stacji, w tym dziewięć stacji stałych:
– Dworzec Kolejowy,
– Belzacka Basen,
– Stare Miasto Mediateka,
– Park im. ks. J. Poniatowskiego,
– Osiedle Łódzka,
– Dmowskiego Poprzeczna,
– Osiedle Wyzwolenia,
– Wierzeje,
– Słowackiego Osiedle
oraz jedna sezonowa przy kąpielisku „Słoneczko” (czynna od 1 czerwca do 30 września).

W systemie miejskim do dyspozycji mieszkańców będzie łącznie 80 rowerów, w tym: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne/cargo i 4 rowerki dziecięce. Z kolei w czasie działania dziewięciu stacji stałych będzie o osiem rowerów standardowych mniej.

Aby wypożyczyć rower będzie trzeba zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.
Za przejażdżkę od 21 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą i każdą kolejną rozpoczętą godzinę jazdy zapłacimy dodatkowe 2 zł.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.PiotrkowskiRower.pl.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x