GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Ronda w Wolborzu już przejezdne

Dwa nowe ronda na głównej ulicy Modrzewskiego w Wolborzu są już przejezdne. Ruch odbywa się teraz płynnie, a same ronda doskonale wpisały się w krajobraz miasta. 

Główna ulica miasta, ul. Modrzewskiego jest teraz bezpieczniejsza. W latach minionych na dwóch głównych skrzyżowaniach z Polną i Sportową oraz przy kolegiacie na skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską dochodziło do wypadków i kolizji. Nie wspominając o długim czekaniu na włączenie się do ruchu. Teraz to się zmieniło. 
– Nowe ronda spowolniły samochody poruszające się po ul. Modrzewskiego ale i poprawiły płynność ruchu pojazdów na tych skrzyżowaniach dróg. Już teraz nie czekamy prawie wcale na Sportowej przy Biedronce czy na jezdni jednokierunkowej przy kolegiacie i urzędzie aby włączyć się do ruchu. Jest płynnie, bezpiecznie ale i ekologicznie. Myślę, że Wolborzanie szybko przyzwyczają się do tej nowej organizacji ruchu i przyjmą ją z zadowoleniem. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Na nowych rondach pozostały do wykonania jeszcze prace kosmetyczne i porządkowe, które nie będą już powodowały utrudnień w ruchu. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!