foto: FB Rafonix official

Rafonix – youtuber z Piotrkowa usłyszał wyrok

Views: 3030

W czerwcu zeszłego roku świat internetu obiegła informacja, że jeden z youtuberów publicznie uderzył drugiego. Sprawą zajęła się wtedy policja oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim orzekł wyrok jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata dla Marcina K. ps. “Rafonix”. Ponadto oskarżony musi na swoim kanale YouTube zamieścić film, na którym przeprasza pokrzywdzonego i zapłaci w sumie prawie 7000 zł.

Zarzuty dotyczyły sprawy uderzenia publicznie w twarz chłopaka, który “zdenerwował” oskarżonego tym, że opublikował na portalu wykop.pl zdjęcie bloku, w którym podobno mieszka “Rafonix”.

Całość “polowania na wykopka” oskarżony relacjonował na żywo na swoim Instagramie. Dlatego sąd orzekał także w sprawie publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Marcin K. ma przez trzy lata pozostawać pod nadzorem kuratora, każde naruszenie prawa może skutkować odwieszeniem kary i koniecznością stawienia się w zakładzie karnym.

Ponadto sąd nakazał “Rafonixowi” zamieszczenie na Instagramie i YouTube filmu, w którym publicznie przeprasza uderzonego chłopaka. Film ma być widoczny przez minimum 3 miesiące.

“Rafonix” ma także zapłacić grzywnę w wysokości 4000 zł, zadośćuczynienie dla poszkodowanego – 2000 zł, oraz ponieść koszty procesu.

– Czyn nosił znamiona chuligańskiego, ponadto z nieznanej przyczyny rości sobie pan prawo do wpływania na opinię publiczną i stwierdzania, że miał pan prawo uderzyć pokrzywdzonego – zwracała się w uzasadnieniu wyroku do oskarżonego sędzia Renata Folkman – Chcę panu uświadomić, że nawet jeśli miał pan pretensje do pokrzywdzonego to takie sprawy załatwia się drogą prawną. Natomiast to, co pan zrobił to samosąd – powiedziała sędzia.

Wyrok jest nieprawomocny, stronom przysługuje prawo do zaskarżenia go.

Komentarzy: 8

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. (edytowany przez administratora) I bardzo dobrze a jeszcze niech przeprosi Rafała D za oszczerstwa pod jego adresem w filmie z wyjaśnieniami o pobiciu niepełnosprawnego. Taki kozak on był jak z ********* i resztą ***** w 6 bili pijanego Rafała. **********************

  2. Wyrok dla przykladu dla innych ze z wyzsza kasta sie nie zadziera. Jezeli sie sam obronisz to sedzina powie: ze policja w tym kraju jest od ochrony ludzi a nie TY – wiec nawet jak cie ktos zaatakuje to nie wolno Tobie nic zrobic. Wracajac do tej sprawy jezeli poszedlby na droge sadowa : 1. policja nic by nie zrobila w sciganiu tego 2. sedzia wydalby smiesznie maly wyrok ale kasa za prawnika i koszty by sie zgadzala . Ten kraj to kraj bezprawia tylko dla swietych krow jak Sedziowie. Po wyroku sedzina pojechala do galeri i cos ukradla – jest bezkarna ( to przyklad) ale tak to wyglada w tym kraju !