Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Radni wyrazili zgodę na budowę nowego osiedla

Podczas środowej sesji, radni miejscy wyrazili zgodę na budowę osiedla mieszkaniowego u zbiegu Energetyków i Kasztanowej w Piotrkowie. Plany prywatnego dewelopera, Piotrkowski24 zaprezentował jako pierwszy już w styczniu tego roku.

O planach dewelopera pisaliśmy TUTAJ. Na osiedlu znajdzie się 212 mieszkań i tyle samo miejsc parkingowych. Co ważne, każdy z budynków będzie posiadał parking podziemny i windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Swoje miejsce znajdzie tu także plac zabaw o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Na osiedlu zaprojektowano dodatkowe 24 miejsca parkingowe dla gości, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Kwietniowe obrady rozpoczęły się jednak od oficjalnej uroczystości wręczenia Brązowego Medalu Honorowego Piotrkowa Trybunalskiego. Wyróżnienie otrzymał Artur Wnuk, wieloletni Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji.

Ponadto podczas sesji, radni przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta na 2019 r. Rajcy wprowadzili do tegorocznego budżetu nowe inwestycje, m.in. modernizację ul. Belzackiej, na odcinku od ul. Cz. Niemena do ul. Kostromskiej oraz budowę ul. Tadeusza Nalepy. Przyjęto także „Powiatowy Program Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2019-2021”, szereg uchwał porządkowych dotyczących piotrkowskich szkół oraz wybrano Michała Czarczyka do Rady Społecznej Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!