Nowe osiedle mieszkaniowe u zbiegu Kasztanowej i Energetyków w Piotrkowie

Views: 3049

Według specjalistów, to kolejne (po „osiedlu 800-lecia” na Broniewskiego i blokach przy Modrzewskiego) miejsce w Piotrkowie z tak wielkim potencjałem mieszkaniowym. U zbiegu ulic Energetyków i Kasztanowej, prywatny inwestor (Sebo sp. z o o sp komandytowa z Piotrkowa Trybunalskiego) chce wybudować 6 bloków z dodatkowym pawilonem handlowym.

Na osiedlu znajdzie się 212 mieszkań i tyle samo miejsc parkingowych. Co ważne, każdy z budynków będzie posiadał parking podziemny i windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Swoje miejsce znajdzie tu także plac zabaw o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Na osiedlu zaprojektowano dodatkowe 24 miejsca parkingowe dla gości, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Plan zakłada, że powierzchnia mieszkalna we wszystkich budynkach zajmie ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja podzielona będzie na trzy etapy. Pierwszy, zakłada budowę pawilonu handlowo-usługowego oraz dwóch bloków. Kolejny, następnych dwóch budynków mieszkalnych, a trzeci etap, to powstanie ostatnich na tym osiedlu domów. Mieszkania mają mieć powierzchnię od około 40 metrów kwadratowych do ponad 103. To kawalerki, ale i kilkupokojowe apartamenty. Na osiedlu znajdować się będą dwa bloki po 50 mieszkań każdy, i 4 bloki do których wprowadzi się po 28 rodzin. Wszystkie budynki podłączone będą do miejskiej sieci wodociągowej i ciepłowniczej.

Budowa rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Do piotrkowskiego magistratu wpłynął już wniosek o pozwolenie na przygotowanie i realizację inwestycji mieszkaniowej.

Komentarzy: 3

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. stanowczo za mało miejsc parkingowych. Dzisiaj każda rodzina to średnio 2 auta a tu mamy tylko po jednym miejscu na mieszkanie a w dodatku większość podziemnych. 24 miejsca na ziemne to będzie kiszka…

    1. też tak uważam, że trzeba zwiększyć w projekcie liczbę miejsc parkingowych za zewnątrz. Dodatkowo nie każdy może parkować w podziemnym parkingu, bo np. ma zamontowany w samochodzie gaz