Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Radiowozem przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Jest mandat i punkty karne

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać radiowóz policyjny przejeżdżający przez przejazd kolejowy na ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, podczas gdy rogatki jeszcze się nie otworzyły do końca, a na sygnalizatorze miga światło czerwone. Nagranie pochodzi z nocy z 9 na 10 kwietnia tego roku.

Nagranie pojawiło się na jednej z piotrkowskich grup facebookowych. Powstało 7 minut po północy 10 kwietnia. Film jest krótki, ale widać na nim jak radiowóz wjeżdża na przejazd kolejowy przy ulicy Słowackiego podczas gdy rogatki nie do końca się otworzyły, a sygnalizator wskazuje pulsujące światło czerwone. Ponadto na nagraniu widać, jak dwóch mężczyzn przechodzi pod rogatkami idąc w stronę ulicy Młynarskiej.

Wideo: Rafał

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy rzeczniczkę prasową piotrkowskiej policji. – Kierowca radiowozu przyznał się do popełnionego czynu i przyjął mandat w wysokości 2 000 złotych. Dodatkowo otrzymał 15 punktów karnych. Nie może być tak, że policjanci nakładają mandaty za popełnione wykroczenia, a sami unikają kary, dlatego decyzja w tej sprawie mogła być tylko jedna – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapytani przez nas kierowcy o to jak oceniają zachowanie policjantów, nie zostawiają na nich suchej nitki. – Policja bardzo restrykcyjnie podchodzi do nawet najmniejszego złamania przepisów ruchu drogowego. Niejednokrotnie widziałem, jak patrole piesze chodzą pomiędzy samochodami w okolicy chociażby skrzyżowania Armii Krajowej z Piłsudskiego i Sikorskiego, obserwując czy wszyscy stojący na czerwonym świetle mają zapięte pasy albo czy kierowcy rozmawiają przez telefon komórkowy. Czyhają tym samym na to, by wylepić komuś mandat – mówi pan Kamil, jeden z naszych rozmówców. – Podobna sytuacja była ostatnio na osiedlu przy ulicy Dmowskiego. Tam policjanci także w patrolu pieszym, zerkali na kierowców patrząc, czy ci nawet na osiedlowej ulicy, mają zapięte pasy – dodaje.

– Głośna sprawa w Piotrkowie sprzed kilku miesięcy, gdzie kierująca osobówką otrzymała 6 punktów i 2000 zł mandatu. Wtedy nie było zmiłuj, i kobieta dostała mandat bo złamała przepis, szkoda że policjanci nie potrafię uszanować przepisu – mówi pan Marcin.

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe od wielu lat prowadzą kampanię „Bezpieczny przejazd”.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bert
Bert
11 kwietnia, 2023 16:12

2000 mandatu i 15 punktów …. Taryfikator mamy jak z niemieckimi zarobkami …

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Bert
11 kwietnia, 2023 19:40

Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!