Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rada Miasta podniosła diety dla siebie i pensję prezydenta

Podczas środowej sesji, piotrkowscy radni podnieśli diety dla siebie i wynagrodzenie dla prezydenta. Krzysztof Chojniak zarabiać będzie teraz niemal 20 tysięcy złotych brutto, a Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński otrzyma dietę w wysokości 3 220 zł.

ZA podniesieniem diet dla siebie, głosowało 17 radnych, 1 osoba była przeciwna, a 4 radnych nie oddało głosu.

Z kolei za podniesieniem wynagrodzeni a dla prezydenta, głosowało 19 radnych, a 4 osoby nie oddały głosu. Prezydent otrzymywać będzie pensję w wysokości 19 485 zł. Co ważne, uchwała zgodnie z projektem weszła w życie z dniem podjęcia (24.11) ale „z mocą obowiązująca już od 1 sierpnia 2021”. W związku z tym, prezydentowi przysługuje wyrównanie za ostatnie 4 miesiące, czyli ponad 34 tys. złotych.

Radni oprócz tego, że podnieśli pensję prezydenta i swoje diety, podjęli także uchwały o: zmianach w budżecie miasta, Wieloletniej Prognozie Finansowej, zaciągnięciu pożyczki w WFOŚiGW, zmianach w Pogotowiu Opiekuńczym, podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ustaleniu wysokości opłaty za zakwaterowanie uczniów w Bursie Szkolnej, a także nadaniu nazwy Hortensja dla drogi w okolicy byłych hut.

Sesja Rady Miasta, podobnie jak inne w ostatnim czasie, trwała z niecałe dwa kwadranse a dokładnie 29 minut.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!