Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

PWiK nadal usuwa wtorkową awarię. Sprawdź gdzie nie ma wody

Awaria magistrali wodociągowej w al. 3 Maja okazała się bardzo poważna. PWiK dokłada wszelkich starań, by dostawę wody do mieszkań uruchomić jak najszybciej. Spółka wydała komunikat ws. awarii.

Awaria magistrali wodociągowej w al. 3 Maja okazała się bardzo poważna. Spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. wydała komunikat w sprawie usunięcia usterki. Do czasu zakończenia prac naprawczych al. 3 Maja, na odcinku od ul. Piastowskiej do Pasażu K. Rudowskiego, wyłączony jest z ruchu pojazdów – informuje piotrkowski magistrat.

Komunikat w sprawie awarii magistrali wodociągowej w al. 3 Maja

Awaria spowodowana wzdłużnym pęknięciem na długości 1 m rurociągu żeliwnego Ø400. Podczas prac wycięto uszkodzony odcinek rury żeliwnej Ø400 wraz z kielichem, wstawiono nowy odcinek rury ok. 2 m.b. PE Ø400, połączono instalacje na łącznik rurowy RR Ø400 od strony północnej.  Od strony południowej średnica rury okazała się mniejsza i wynosi  Ø375 po zewnątrz i żaden łącznik Ø400 nie pasuje na tę średnicę. Zamiast łącznika zamontowano opaskę naprawczą celem zmniejszenia wypływu wody.
Ponadto Spółka informuje, że w godzinach nocnych tj. od godz. 2:00 do godz. 4:00 została udostępniona woda dla mieszkańców ww. ulic w sieci rozdzielczej Ø100. Ok. godz. 4:00 sieć rozdzielcza została odcięta z powodu rozszczelnienia rurociągu Ø100, który jest w trakcie naprawy. Spółka oczekuje dostawy łącznika i po dostarczeniu przystąpi do całkowitego połączenia rurociągu. Spółka przewiduje, że prace potrwają do godz. 15:00.


Wody obecnie brakuje: 
w al. 3 Maja (od ul. Al. Mikołaja Kopernika do ul. Żeromskiego)
– ul. Broniewskiego 11 na kondygnacjach od IV piętra z powodu obniżonego ciśnienia z 2,8 atm do 2 atm.

Mieszkańcy mogą korzystać z poboru wody (niezdatnej do spożycia – przeznaczonej na cele socjalno-bytowe) z hydrantu zlokalizowanego przy al. 3 Maja 17.

Spółka dokłada wszelkich starań, by dostawę wody uruchomić jak najszybciej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!