GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Punkt przejściowy w Proszeniu gotowy

20 miejsc dla uchodźców wojennych zostało przygotowanych w sali OSP w Proszeniu. To punkt który działa tutaj ze względu na bliskość trasy S-8. Miejsce powstało na prośbę burmistrza Andrzeja Jarosa i jest teraz w dyspozycji wojewody łódzkiego.

Wojewoda łódzki zlecił samorządom gminnym w mniejszych ośrodkach przygotowanie tzw. miejsc odpoczynku dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Decyzja ta podyktowana jest coraz mniejszą ilością miejsc w dużych miastach. Wojewoda teraz, o ile zajdzie taka potrzeba, skieruje w to miejsce wojennych uchodźców gdy inne miejsca zostaną wypełnione.

W przygotowanie punktu zaangażowali się mieszkańcy sołectwa Proszenie, którzy przynieśli potrzebne rzeczy. Sala OSP została posprzątana, ustawiono łózka, materace, przygotowano pościel. Budynek jest wyposażony w kuchnię, w której zmagazynowano żywność, a także w łazienkę z pralką i suszarką. Są także zabawki dla dzieci, które pojawią się w sali.

– Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego miejsca, ofiarowali potrzebne wyposażenie. Szczególne podziękowania dla społeczności Proszenia na czele z przewodniczącą KGW Urszulą Mazurkiewicz i prezesem OSP Ryszardem Mazurkiewiczem. – powiedział burmistrz Andrzej Jaros.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!