Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Punkt krwiodawstwa po remoncie

Gruntowną przebudowę przeszedł punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Piotrkowie Trybunalskim. Zmienił się dotychczasowy układ pomieszczeń, ale przede wszystkim wystrój wnętrz.  

Remont trwał 2 tygodnie, a pomieszczenia są nie do poznania. Znaczną poprawę warunków pracy zauważają pielęgniarki z piotrkowskiego punktu.  

– Jest zupełnie inaczej, przyjaźniej. Wydaje się być więcej miejsca. Tak jak w domu, jak się zrobi remont i są nowe ściany, nowe kolory, to zupełnie inaczej się człowiek czuje. Z przyjemnością przychodzi się teraz do pracy. Muszę także zaznaczyć, że mamy nowe meble, a niebawem dostaniemy także nowe fotele oraz niektóre sprzęty – mówi Bogusława Drewnisz. 

Powstało coś na kształt recepcji. – Teraz w osobnym pomieszczeniu krwiodawcy się rejestrują i pobierana jest od nich próbka a w innym oddają krew. Większa jest także poczekalnia. Myślę, że nowy układ pomieszczeń jest znacznie bardziej komfortowy dla wszystkich – mówi pielęgniarka Ewa Badowska.

Także pacjenci zauważają zmiany na lepsze. – Byłem tu ostatni raz jakieś pół roku temu, no ale naprawdę jest profesjonalnie teraz. Lepiej to wszystko wygląda. No na pewno wizualnie jest na pewno lepiej przyjaźniej – mówi jeden z krwiodawców.  

Piotrkowski punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się przy ulicy Słowackiego 74.  

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ggggg
ggggg
12 czerwca, 2023 23:24

Przy okazji mogli zwiększyć liczbę foteli do oddawania krwi i liczbę personelu bo kolejki jakie były takie są a to też zniechęca ludzi do regularnego oddawania. Ewentualnie pomyśleć o 2 punkcie bo na taką ilość mieszkańców z samego Piotrkowa jak i okolic to zdecydowanie za mało .

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: