Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Przetarg na rondo Dmowskiego/Żelazna/Armii Krajowej

W piotrkowskim magistracie trwają przygotowania do jednej z najważniejszych inwestycji zaplanowanych na ten rok – przebudowy skrzyżowania ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej oraz Al. Armii Krajowej. W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na realizację inwestycji, która nie tylko poprawi komfort poruszania się przez skrzyżowanie, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo.

Przebudowa skrzyżowania została zaplanowana w cyklu dwuletnim. W tym roku zostaną przeprowadzone prace podziemne oraz, o ile pozwolą warunki pogodowe, zostanie wykonany zarys ronda.  – W pierwszej kolejności wybudujemy kanalizację deszczową i wodociągową, przebudujemy „sanitarkę” oraz usuniemy wszelkie kolizje teletechniczne. Następnie rozpoczniemy prace drogowe, które zwieńczy wylanie asfaltu – informuje wiceprezydent Adam Karzewnik. – Planujemy przedłużenie ciągu pieszo-rowerowego w Al. Armii Krajowej poprzez rondo, a następnie po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego – wyjaśnia.

Inwestycja, oprócz przebudowy skrzyżowania, obejmie także modernizację odcinków ulic – przy dojeździe i zjeździe z ronda. Pojawią się nowe chodniki, zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe. Całość przedsięwzięcia dopełni rozbudowa oświetlenia, nasadzenia zieleni oraz elementy małej architektury w postaci koszy na śmieci, koszy na psie odchody oraz ławek.

Jak zapewniają urzędnicy, w związku ze znacznym natężeniem ruchu oraz newralgicznym położeniem, skrzyżowanie nie będzie całkowicie wyłączone z ruchu, a jego przebudowa będzie odbywała się etapami. Termin składania ofert mija 28 sierpnia. Inwestycja potrwa około 11 miesięcy.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
22 sierpnia, 2018 11:16

Super! Przyda się;)

Fajnie, że myślą też o rowerzystach

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!