Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Przetarg na remont ulicy Broniewskiego

Miasto przygotowuje się do kolejnej inwestycji na osiedlu 800-lecia. W przyszłym roku wykonana zostanie modernizacja ul. Broniewskiego.

W okolicy ul. Broniewskiego od 2018 roku funkcjonuje osiedle 800-lecia. Prace budowlane trwają w tym rejonie od dłuższego czasu, a nowe bloki stawiają zarówno deweloperzy, jak i Towarzystwo Budownictwa Społecznego. – Osiedle 800-lecia kwitnie. Wiemy, że planowane są kolejne inwestycje mieszkaniowe, dlatego rozbudowujemy infrastrukturę w tym rejonie. Po  uzbrojeniu w media działek, wybudowaniu ulicy Reagana przyszedł czas na modernizację ul. Broniewskiego – mówi zastępca prezydenta Adam Karzewnik.

Inwestycja zostanie wykonana na odcinku od ul. Krasickiego do wspomnianej ul. Reagana. Prace rozpoczną się od wykonania nowych instalacji. Pojawi się tutaj wodociąg oraz kanalizacja deszczowa.
– W dalszej kolejności wykonamy chodnik wraz ze ścieżką rowerową oraz jezdnię, Powstaną również miejsca parkingowe – relacjonują magistraccy urzędnicy dodając, że zadanie obejmuje jeszcze ustawienie ławek, koszów na śmieci oraz wykonanie nasadzeń.

W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Oferty można składać do 14 stycznia. Wykonawca będzie miał 8 miesięcy od daty podpisania umowy na realizację przedsięwzięcia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!