Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Fragment ulicy Słowackiego już zamknięty

Punktualnie o 7:00 drogowcy zamknęli fragment ulicy Słowackiego na odcinku od placu Kościuszki do skrzyżowania z Sienkiewicza. We wtorek, nieprzejezdny będzie kolejny fragment – do ulicy POW.

Zamknięcie ulicy rozpoczyna remont warstw bitumicznych drogi. Od poniedziałku nieprzejezdna jest ulica na odcinku Plac Kościuszki – Sienkiewicza, z kolei od wtorku zamknięcie drogi przedłużone będzie do skrzyżowania z POW. – Ulica Słowackiego jest jedną z głównych w Piotrkowie Trybunalskim. Generuje bardzo duży ruch, przede wszystkim komunikacji zbiorowej. Prawie wszystkie autobusy, które kursują po Piotrkowie, przejeżdżają ulicę Słowackiego, co dodatkowo przyczynia się do degradacji nawierzchni i wyjaśnia potrzebę, aby ta droga była w odpowiednim stanie – wyjaśnia Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Wielu mieszkańców Piotrkowa uważa, że w mieście jest wiele ulic w znacznie gorszym stanie, i to one w pierwszej kolejności wymagają remontu. Magistrat broni się tak: – Obecny stan nawierzchni jest w wielu miejscach spękany, co powoduje ryzyko poważniejszych uszkodzeń, zwłaszcza przy dużym ruchu pojazdów. Doraźne naprawy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego podjęto decyzję o kompleksowej wymianie nawierzchni. Przetarg na realizację tego projektu ogłoszono w połowie kwietnia. Oferty składano do 8 maja umowę na początku czerwca podpisał ówczesny dyrektor ZDiUM Karol Szokalski  – czytamy w informacji magistratu.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!