Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Przestępcze trio aresztowane na 3 miesiące. Za rozbój mogą posiedzieć nawet 12 lat

Piotrkowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju na 40- letnim piotrkowianinie. Przestępcze trio usłyszało już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało swój początek 21 czerwca 2019 roku około godziny 17.00. 40-letni piotrkowianin spożywał wtedy alkohol ze swoim znajomym.
– Po spotkaniu 30-letni kompan pokrzywdzonego zaproponował podwózkę. Okazało się, że w osobowym citroenie było trzech mężczyzn. Zamiast do miejsca zamieszkania wywieźli oni 40-latka do lasu, a tam bez powodu zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Obezwładnionemu piotrkowianinowi zabrali z kieszeni portfel z kartą kredytową oraz pieniędzmi i dokumentami. Pobitego i okradzionego mężczyznę pozostawili w lesie i odjechali. Ten o całej sprawie powiadomił policję – informuje Ilona Sidorko, z biura prasowego KMP w Piotrkowa i dodaje: – Sprawa była o tyle trudna, że pokrzywdzony znał tylko jednego z mężczyzn i to tylko z widzenia. Mundurowi jednak bardzo dokładnie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy. Wytypowali podejrzewanych. Przypuszczenia okazały się trafne. Już następnego dnia zatrzymali przestępcze trio – mówi Ilona Sidorko.

Mężczyźni w wieku 25, 30 i 33 lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!