Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Przejazd kolejowy na Roosevelta w Piotrkowie zamknięty – AKTUALIZACJA

Nieczynny jest przejazd kolejowy na ulicy Roosevelta w Piotrkowie. Ma to związek z uszkodzeniem sieci trakcyjnej.

– Dzisiaj około godz. 5 rano na stacji Piotrków Trybunalski w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Roosevelta doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej przez pociąg towarowy PKP Cargo rel. Gdańsk Port Północny – Strzegomek. Na lokomotywie uszkodzony został pantograf powodując zatrzymanie pociągu na przejeździe. Ruch kolejowy prowadzony jest po jednym torze. Przejazd samochodów przez tory jest niemożliwy. Ruch drogowy przekierowano na trasy objazdowe – informuje Rafał Wilgusiak z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Do czasu jego naprawy i usunięcia, przejazd kolejowy będzie nieczynny. Kierowcy mogą ominąć to miejsce. Jadąc od strony Bujen należy skręcić w ulicę Glinianą i przez Moryca dojechać do Przemysłowej i dalej Roosevelta. W przeciwnym kierunku można jechać tą sama drogą.

– Szacuje się, że w ciągu godziny wagony towarowe zostaną ściągnięte z przejazdu przez lokomotywę zastępczą. Tym samym przywrócony zostanie przejazd przez tory na ul. Roosevelta – dodaje Rafał Wilgusiak.

Naprawę sieci trakcyjnej na miejscu będzie prowadził specjalistyczny pociąg sieciowy. Usunięcie uszkodzeń i udrożnienie toru może zająć kilka godzin.

Zmiany w godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów sięgają około 20 minut. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o aktualnej sytuacji. Bieżący rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronie www.portalpasazera.pl i stronach przewoźników.

AKTUALIZACJA

Przejazd jest już otwarty, ruch pociągów odbywa się nadal po jednym torze.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!