Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Przegraliśmy z Nafciarzami

W miniony weekend ORLEN Wisła Płock stanęła w szranki z drużyną Piotrkowianina w ramach zmagań 14. kolejki na krajowym podwórku. Mimo remisu 13:13 po pierwszej części spotkania, w drugiej połowie Nafciarze rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść i wygrali ostatecznie różnicą 9-trafień – 32:23, dzięki czemu zdobyli po raz trzynasty komplet punktów w ORLEN Superlidze.

I połowa

W meczu 14. rundy ORLEN Superligi jako pierwsi do bramki rywala trafiali goście z Piotrkowa otwierając w ten sposób wynik spotkania. Na odpowiedź gospodarzy długo nie trzeba było czekać, bo chwilę później na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch. W kolejnej akcji interweniował Damian Chmurski, a swoją szansę w ataku wykorzystali jego koledzy trafiając z koła. Następnie po pudle Kiryla Samoili, w ataku mylili się również przyjezdni. W 7. minucie meczu po obronie Marcela Jastrzębskiego między słupkami na prowadzenie 3:2 płocczan wyprowadził Kiryl Samoila. Chwilę po tym karę 2 minut otrzymał Tin Lucin i padła bramka autorstwa Kamila Mosiołka.  W następnej akcji ponownie trafiał Kiryl Samoila, na co szybko i skutecznie odpowiedział Antoni Doniecki.

W kolejnym ataku po raz trzeci z rzędu bramkę zdobywał białoruski rozgrywający w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich, a po stracie piłki przez gości, punktował także Tin Lucin. Chwilę później gola kontaktowego trafił Jakub Dróżdż, a po obronie swojego bramkarza, do wyrównania doprowadził Filip Surosz. Następnie na listę strzelców wpisał się z koła Abel Serdio, po czym padł gol autorstwa Antoniego Donieckiego. Po błędzie drużyny z Piotrkowa celny strzał oddali kolejno Tin Lucin oraz Michał Daszek. W 18. minucie pojedynku w podyktowanym rzucie karnym Marcin Matyjasik obił jedynie słupek, a wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Paweł Kowalski. W kolejnej akcji dystans do gości powiększył z koła Abel Serdio wyprowadzając gospodarzy na + 3. Widząc sytuację na boisku o czas poprosił trener Piotrkowianina – Michał Matyjasik. Po wznowieniu arbitrzy wskazali na 7. metr, lecz Marcin Matyjasik ponownie nie wykorzystał rzutu karnego.

W 22. minucie po około 5 minutach bez bramki niemoc strzelecką przyjezdnych przełamał Kamil Dróżdż, a po stracie miejscowych, w ataku Piotrkowianin wykluczył z gry Marcela Sroczyka i zdobył gola kontaktowego. Następnie piłkę w bramce rywali umieścił Michał Daszek, na co ze skrzydła odpowiedział Marcin Matyjasik. W kolejnym ataku pozycyjnym gospodarze odnotowali stratę, a goście doprowadzili do wyrównania na 11:11. Chwilę później podyktowaną przez arbitrów siódemkę wykorzystał Tin Lucin, a wkrótce po tym na listę strzelców wpisał się Jakub Dróżdż. W 28. minucie rywalizacji z linii 7. metra nie trafił chorwacki rozgrywający w szeregach Wiślaków, a na ławkę kar odesłany został Kiryl Samoila i goście po celnym rzucie Antoniego Donieckiego objęli prowadzenie. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate.  Po wznowieniu swoją szansę w ataku wykorzystali Niebiesko-biało-niebiescy dzięki czemu pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 13:13.

II połowa

Wynik drugiej połowy otworzył Gergo Fazekas, a po pudle gości, węgierski rozgrywający trafiał po raz drugi. Następnie podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Paweł Kowalski, po czym na ławkę kar odesłany został Tomasz Wawrzyniak, a z koła na listę strzelców wpisał się Abel Serdio. W kolejnej akcji w bramce interweniował Marcel Jastrzębski, dzięki czemu po strzale Niko Mindegii płocczanie wyszli na 3-punktowe prowadzenie. Chwilę później z linii 7. metra płockiego bramkarza pokonał Paweł Kowalski, a wśród Wiślaków gola zdobywał Michał Daszek. W 39. minucie meczu chybił Antoni Doniecki, co wkrótce skrzętnie wykorzystał Gergo Fazekas.

Chwilę później po nieudanym ataku przyjezdnych dystans do gości do 5-trafień powiększył Marcel Sroczyk, po czym o czas poprosił trener Piotrkowianina – Michał Matyjasik. Po wznowieniu dla zespołu z województwa łódzkiego punktował Jakub Dróżdż, a po pudle Gergo Fazekasa, bramkę zdobywał Filip Wadowski. Następnie po błędzie w ofensywie Nafciarzy podyktowany rzut karny wybronił Mirko Alilović. Z kolei swoją szansę z koła wykorzystał Abel Serdio, na co także z koła odpowiedział trafiając po raz drugi z rzędu Filip Wadowski. W 45. minucie spotkania przerwę wziął szkoleniowiec Wiślaków – Xavi Sabate. Po powrocie na boisko ponownie gola zdobywał hiszpański kołowy Wiślaków, a w szeregach Piotrkowianina ze skrzydła trafiał Krystian Krajewski. Chwilę później do pustej bramki celny rzut oddał Tin Lucin, ustanawiając wynik na + 4 dla Niebiesko-biało-niebieskich.

Na niecałe 10 minut przed końcem na ławkę kar odesłany został Tin Lucin, a grę w przewadze wykorzystali goście, którzy zdobyli 20. trafienie w meczu. W kolejnej akcji wykluczony z gry został Marcel Filipowicz, po czym padła bramka autorstwa Michała Daszka. Następnie na 5-punktowe prowadzenie Nafciarzy z kontry wyprowadził skrzydłowy – Marcel Sroczyk, a po błędzie gości trafiał także Michał Daszek. Chwilę później gola zdobywał Marcel Filipowicz, po czym piłkę pomiędzy słupkami rywali umieścił Gergo Fazekas. W 55. minucie na pustą bramkę strzelił Przemysław Krajewski i dodatkowo karę 2 minut otrzymał Krzysztof Żyszkiewicz. W kolejnym ataku pozycyjnym swoją szansę wykorzystał Michał Daszek, a widząc co raz to bardziej powiększającą się przewagę płocczan o czas poprosił trener Piotrkowianina – Michał Matyjasik. Po wznowieniu jego podopieczni wywalczyli rzut karny, którego skutecznie wyegzekwował Marcin Szopa, a dla drużyny z Płocka trafiał Gergo Fazekas. Następnie padła bramka autorstwa Krzysztofa Żyszkiewicza, na co szybko i skutecznie odpowiedział z koła Abel Serdio. Po stracie gości wynik spotkania zamknął drugim trafieniem z rzędu Abel Serdio. Finalnie pojedynek zakończył się wygraną ORLEN Wisły Płock 32:23.

ORLEN Wisła Płock (13:13) 32:23 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 6, Zarabec, Lucin 5, Piroch 2, Fazekas 5, Krajewski 1, Terzić, Samoila 3, Serdio 7, Mihić, Mindegia 1, Sroczyk 2, Michałowicz.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Chmurski, Lewandowski – Doniecki 5, Dróżdż 5, Wadowski 3, Kowalski 3, Surosz 1, Żyszkiewicz 1, Mosiołek 1, Krajewski 1, Filipowicz 1, Matyjasik 1, Szopa 1, Grzesik, Wawrzyniak.

ORLEN Wisła Płock (8 min kar) :  Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (8 min kar).