Fot. UG. Na zdjęciu wójt Janusz Jędrzejczyk.

Przedszkolaki przeprowadzą się do szkoły – tymczasowo

Views: 1273

Coraz bliżej do planowanej przeprowadzki przedszkolaków z Niechcic do budynku Szkoły Podstawowej w Niechcicach – informuje Urząd Gminy w Rozprzy.

Zaplanowane czasowe przeniesienie przedszkola do budynku szkoły podstawowej, to jeden z pierwszych kroków przy budowie nowego obiektu. Jednak aby wszystko było przeprowadzone bez przeszkód, należało w pierwszej kolejności przygotować pomieszczenia w podstawówce na przyjęcie przedszkolaków. W związku z tym wyremontowano m.in. łazienki na parterze. Dokonano pełnej przebudowy. Wymieniono glazurę i terakotę, a sanitariaty przystosowano do wzrostu maluszków.

Część pomieszczeń na czas przeprowadzki została zaadaptowana na sale przedszkolne. Z tego powodu na korytarzach podstawówki pojawiły się kolorowe, metalowe i zamykane na klucz szafki. Każdy uczeń będzie mógł przechowywać w nich swoje ubrania na zmianę oraz potrzebne przybory.

– Bardzo się cieszę, że prace przebiegają planowo. Za kilka dni zostaną otwarte oferty przetargowe na budowę nowego przedszkola, księgozbiór z biblioteki został już przeniesiony w nowe miejsce, a szkoła przygotowuje się na przyjęcie przedszkolaków – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk. – Kiedy wszystkie sprawy zostaną zapięte na ostatni guzik, ruszamy z rozbiórką, a następnie z budową nowego, funkcjonalnego i pięknego przedszkola – dodaje wójt.

Komentarzy: 4

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Przeczkole w szkole będzie kilka lat a nie tymczasowo tylko gmina rozprza buduje przeczkole kilka lat tak jak tą drogą która z niechcic do jadwinów nigdy asfaltu się nie doczeka dziury dziury raczej przypomina drogę polną drogi wujcie wybierz się tą drogą i oceń sam jakim jesteś gospodarzem gminy rozprza wstyd wstyd

  2. Zacznijmy od tego że remont łazienek był potrzebny dlatego by sanepid nie zamknął szkoły. A że zbiega się to z przeniesieniem przedszkola.no cóż każdy zainteresowany tematem wie że jest nieciekawie …