Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Protest pracowników administracyjnych piotrkowskich sądów – ZDJĘCIA, FILM

Punktualnie w południe grupa pracowników administracyjnych sądów rejonowego i okręgowego w Piotrkowie wyszła przed budynek, by zaprotestować przeciwko zamrożeniu płac, mobbingowi organizacyjnemu czy natłoku obowiązków. Pandemia bowiem obnażyła to, z czym wymiar sprawiedliwości boryka się od dawna – przede wszystkim problemy kadrowe.

– Nasze żądania i postulaty nie znajdują poparcia w ministerstwie sprawiedliwości. Żądamy jedynie waloryzacji naszych pensji o 12%. Chciałem to bardzo podkreślić chodzi – o waloryzację, a nie o podwyżkę. Chcemy po prostu za nasze pensję kupić tyle samo produktów co jeszcze 2 lata temu. To jest pierwszy i podstawowy postulat. – mówi Artur Dąbrowski, Przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Sądów Okręgu Piotrkowskiego. – Kolejne, to właściwa etatyzacja sądów. W sądach można spotkać się z tak zwanym mobbingiem organizacyjnym, czyli nakładaniem zbyt wielu obowiązków na niewielką liczbę pracowników. To budzi nasze oburzenie. Od wielu lat prosimy o zwiększenie etatyzacji w sądach, co też nie spotyka się z uznaniem w Ministerstwie Sprawiedliwości. To bezpośrednio odbija się na jakości świadczonych przez nas usług. Można powiedzieć że sąd jest urzędem, stworzonym dla społeczeństwa. Jeżeli obowiązków jest zbyt dużo i nie możemy ich wykonywać w określonym czasie, to budzi to negatywny wydźwięk wśród społeczeństwa, co nas nie dziwi. Jednak ten zły odbiór nie jest naszą winą. Etaty ustalone są odgórnie na co nie mamy wpływu. Pracownicy którzy protestują zajmują się rejestracja spraw, przygotowaniem pism procesowych, wykonywaniem zarządzeń sędziego, to także sekretarze sądowi i protokolanci. – mówił przewodniczący reporterowi Piotrkowskiego24.

W weekend delegacja pracowników z Piotrkowa dołączy do protestujących w czerwonym miasteczku przed Ministerstwem Sprawiedliwości.

4.3 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
justyna
justyna
13 października, 2021 19:30

Do roboty nieroby, od marca czekam na odpowiedź z sądu.Zadnego odzewu, już mamy październik po kilku pismach przypominających też nic. Żal nie tylko wy jesteście w takiej sytuacji no tak ale ze organ państwowy to trzeba postrajkowac, a co mają powiedzieć inni którzy nie mogą sobie postrajkowac bo nic nie wyegzekwuja. Nie pasuje praca tak bardzo wam źle, to zmieńcie branże. Pewnie u prywaciarza będzie lepiej.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!