GminyWażne wiadomościWydarzenia

Protest na DK12. Zobacz zalecany objazd

Od wczesnych godzin porannych trwa protest mieszkańców Głuchowa na DK12. Występują ograniczenia w ruchu na DK12/91 między węzłami: Rzgów (S8/DK12-91) i Tuszyn (A1/DK12-91). Protest rozpoczął się około 5:00 i polega na przechodzeniu po przejściu dla pieszych w Głuchowie na 334 kilometrze trasy. Blokada potrwa do godziny 17:00 i zabezpiecza go policja.

Foto: P.C.

– Miejsce protestu można ominąć jadąc autostradą A1. Od strony Piotrkowa Trybunalskiego należy na węźle Tuszyn kontynuować podróż w kierunku Łodzi, następnie na węźle Łódź Południe zjechać na drogę ekspresową S8, skąd na węźle Rzgów można zjechać na DK12/92 i dotrzeć do Rzgowa, Tuszyna i Tuszynka Majorackiego. – informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. – Jadący od strony Piotrkowa Trybunalskiego i Srocka DK12/91 powinni na węźle Tuszyn wjechać na autostradę A1 i kontynuować jazdę. Z kolei podróżujący DK12/91 od strony Łodzi, ominą miejsce blokady zjeżdżając na węźle Rzgów na S8. Dalej powinni się kierować do węzła Łódź Południe (na Warszawę), gdzie będą mogli zjechać na autostradę A1 w kierunku Katowic. Po dotarciu do węzła Tuszyn będą mieli możliwość kontynuowania podróży autostradą A1 na południe (do Katowic) lub będą mogli zjechać na DK12/91, którą dotrą do Piotrkowa Trybunalskiego. – wyjaśnia Maciej Zalewski.

W sąsiedztwie węzłów dla kierowców wyświetlana jest stosowna informacja na mobilnych tablicach zmiennej treści

W sąsiedztwie węzłów dla kierowców wyświetlana jest stosowna informacja na mobilnych tablicach zmiennej treści. Fot. P.C.

Poniżej mapka przygotowana przez GDDKiA z sugerowaną trasą objazdu.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!