GminyWażne wiadomościWydarzenia

Prokuratura sprawdza czy w domu dziecka dochodziło do molestowania dzieci

Śledczy sprawdzają, czy w domu dziecka w Dąbrowie Rusieckiej w powiecie bełchatowskim dochodziło do molestowania podopiecznych placówki. Miał się tego dopuścić jeden z wychowawców domu dziecka. Mężczyzna został odsunięty od pracy z dziećmi i zatrzymany przez policję. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

Informacje o zatrzymaniu potwierdziło bełchatowskie starostwo, które jest organem prowadzącym dla Domu Dziecka.

– Na tę chwilę możemy jedynie potwierdzić, że jeden z wychowawców Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej został zatrzymany przez organy ścigania w związku podejrzeniem molestowania nieletnich. Dyrektor Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, natychmiast po tym, jak otrzymał zgłoszenie o niewłaściwym i nieakceptowalnym zachowaniu wychowawcy, odsunął go od pracy z dziećmi, złożył oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na Policji i w Prokuraturze oraz powiadomił Łódzki Urząd Wojewódzki i organ prowadzący – Starostwo Powiatowe w Bełchatowie – informuje Aleksandra Tyczyńska, inspektor do spraw promocji i kontaktów z mediami Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. – Ze względu na toczące się dochodzenie, w pozostałych kwestiach dotyczących sprawy należy kontaktować się z prokuraturą w Bełchatowie, natomiast co do postępowania wobec wychowawcy jako dyrektora szkoły w Woli Wiązowej z organem prowadzącym – Gminą Rusiec – dodaje Tyczyńska.

Nieoficjalnie ustalono, że do molestowania dochodziło przez ostatnie 4 lata, od września 2018 do grudnia 2022 roku, podczas nocnych dyżurów wychowawcy. Mężczyzna kilka dni temu został zatrzymany na 3 miesiące. Według naszych informacji, śledztwo prowadzone jest w sprawie wielokrotnego doprowadzenia osób nieletnich poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.

4 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!