Prezydent miasta pod lupą piotrkowskiej prokuratury

Views: 729

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo w sprawie rzekomego nielegalnego finansowania kampanii Rafała Trzaskowskiego do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Autorem zawiadomienia w tej sprawie był Michał Dzięba, dawny pracownik biura PO i asystent ministra skarbu Aleksandra Grada – informuje portal Onet.pl

Z informacji Onetu wynika, że w maju śledztwo do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim zostało przeniesione z Warszawy. Potwierdza nam to rzecznik piotrkowskiej prokuratury: – Śledztwo jest na wstępnym etapie. Wykonano już pewne czynności, ale nie możemy na razie mówić o szczegółach – słyszymy od prokuratora Witolda Błaszczyka.

Dlaczego śledztwo zostało przeniesione poza stolicę? Dziennikarze portalu dopytywali w Prokuraturze Krajowej. – Stało się tak ze względu na obciążenie warszawskiej jednostki prokuratury ilością prowadzonych spraw.

Ponadto uznano, iż z uwagi na transparentność działań prokuratury postępowanie dotyczące prezydenta miasta stołecznego Warszawy powinno być prowadzone poza okręgiem warszawskim – usłyszeli w odpowiedzi.

Więcej na temat tej sprawy przeczytacie TUTAJ.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *