Gminy

Prawie 1,5 mln sztuk papierosów, broń, amunicja i gotówka zabezpieczone przez KAS i CBŚP

Funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli prawie 1,5 mln sztuk papierosów, wartych ponad 1 mln złotych. Przejęto również broń, 54 sztuki amunicji i tłumik oraz ponad 620 tys. złotych w gotówce, z czego kilkaset tysięcy złotych znaleziono na strychu, w specjalnym schowku pod podłogą. W trakcie akcji zatrzymano trzy osoby, z których dwie odpowiedzą za przestępstwa karne skarbowe. Gdyby przejęte papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,3 mln złotych.

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i  Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) ustalili, że na jednej z posesji w powiecie tomaszowskim, w województwie łódzkim,  może znajdować się magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Służby przystąpiły do działań i zatrzymały do kontroli wyjeżdżający z posesji pojazd dostawczy, a następnie przeszukały nieruchomość, na której mogły być magazynowane nielegalne papierosy. W przestrzeni ładunkowej samochodu oraz w garażu funkcjonariusze znaleźli łącznie prawie 1,5 mln sztuk papierosów typu „slim” bez polskich znaków akcyzy i jakichkolwiek oznaczeń.

Funkcjonariusze zatrzymali również 2 mężczyzn, w tym 49-letniego kierowcę samochodu dostawczego  i 54-letniego właściciela posesji.

KAS i CBŚP przeszukały również inną nieruchomość na terenie tego samego powiatu, mogącą mieć związek ze sprawą. Na terenie posesji znaleziono pistolet z magazynkiem, a w nim 4 sztuki naboi, a także tłumik i dodatkowe 50 sztuk amunicji. Na strychu, w specjalnym schowku znajdującym się pod podłogą, funkcjonariusze odkryli kilkaset tysięcy złotych w gotówce, a łącznie na terenie całej posesji zabezpieczyli ponad 620 tysięcy złotych. Kobieta, u której znaleziono broń oraz amunicję została zatrzymana.

Według  wstępnych szacunków funkcjonariuszy, wartość zabezpieczonych papierosów to ponad milion złotych, a gdyby papierosy trafiły na rynek, straty podatkowe Skarbu Państwa mogłyby wynieść nawet 1,3 mln złotych.

Dwóch zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych. Odpowiedzą za przechowywanie i obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, za co grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.

Postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie  Mazowieckim, ma ono charakter rozwojowy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!