Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pracownicy socjalni z Piotrkowa nagrodzeni

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem obchodzonym 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej. W Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi odbyła się uroczysta gala, promująca pozytywny wizerunek pracowników socjalnych, pracowników pomocy społecznej oraz pracowników wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Wśród nagrodzonych są także pracownicy piotrkowskiego MOPR.

W tym roku Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ogłosiło konkurs na najlepszych pracowników socjalnych, pomocy społecznej oraz pracowników wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w województwie łódzkim. Celem konkursu było propagowanie profesjonalizacji zawodu i kreowanie wizerunku nowoczesnego pracownika socjalnego oraz promowanie inicjatyw mających na celu podniesienie prestiżu tego zawodu. Nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach przyznano 17 pracownikom opieki społecznej. Wśród nich są także pracownicy socjalni z Piotrkowa. II miejsce w kategorii pracownik socjalny województwa zajęła Justyna Ciesielska, z kolei wyróżnienie w kategorii pracowników wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, otrzymała Angelika Bernacka.

– Nie spodziewałyśmy się, że otrzymamy nagrody. Do ostatniej chwili nie wiedziałam, że zajmę drugie miejsce. Dopiero podczas wyczytywania laureatów, okazało się, że koleżanka jest wyróżniona, a ja nagrodzona – mówi Justyna Ciesielska. – To ciężka praca, ale daje ona ogromną satysfakcję. Bardzo pomaga mi mój zespół, z którym pracuję co dnia. Wiadomo, że czasem zdarzają się jakieś porażki, ale takie nagrody niesamowicie motywują – dodaje pani Justyna.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pracę socjalną w naszym regionie. Serdecznie gratuluję i dziękuję nagrodzonym i wyróżnionym dzisiaj pracownikom. Dziękuję za promocję pomocy społecznej, która jest dla nas wszystkich bardzo ważna i potrzebna. To jest wspaniały zawód, choć bardzo ciężki i wymagający. Ja osobiście nie wyobrażam sobie rozwoju naszej cywilizacji bez pracowników opieki społecznej – powiedział Dariusz Klimczak, wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Uroczystość zakończył specjalny spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru im. S. Jaracza w Łodzi pt. „Lekcje Miłości” w reżyserii Rafała Sabary.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x