GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Pożar domu w Kamocinie. Nie żyje jedna osoba

Pożar domu jednorodzinnego w Kamocinie w gminie Grabica. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, druga trafiła do szpitala. Z żywiołem walczyło 10 zastępów strażaków.  

– W godzinach wczesno porannych do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Kamocin. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 7 zastępów – 4 zastępy z JRG w Piotrkowie Trybunalskim, a także 3 jednostki OSP z terenu gminie Grabica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, ratownicy zastali rozwinięty pożar budynku mieszkalnego. Z informacji, jakie kierujący działaniem ratowniczym uzyskał od świadków tego zdarzenia wynikało, że w budynku znajduje się jedna osoba – informuje mł. bryg. Wojciech Pawlikowski – oficer prasowy KM PSP w Piotrkowie. – W tej pierwszej fazie działania polegały na ugaszenie tego pożaru, ale jednocześnie prowadzeniu działań poszukiwawczych osoby, która może znajdować się wewnątrz budynku. Niestety, w wyniku tego pożaru śmierć poniosła jedna osoba, a druga osoba została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala – dodał.  

Sytuacja jest opanowana. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia poprzez prowadzenie prac rozbiórkowych konstrukcji, tak aby nie zagrażała ona innym osobom. Przyczyny powstania ognia ustalą biegli.

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: