koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Powiatowy punkt pobrań DRIVE THRU już działa

O cztery nowe, potwierdzone przypadki, wzrosła liczba osób zakażonych COVID-19 spośród mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego. Koronawirusa wykryto u jednego mieszkańca gminy Wola Krzysztoporska i trzech osób zamieszkałych na terenie gminy Moszczenica.

Na tę chwilę w powiecie zakażonych jest 8 osób – jedna z gm. Wolbórz, dwie z gm. Wola Krzysztoporska i pięć osób z gm. Moszczenica.

W związku z tą pogarszającą się sytuacją, ważne jest przeprowadzenie badania, zwłaszcza tych osób, które odbywają 14-dniową kwarantannę. Taką możliwość stworzył samorząd Powiatu Piotrkowskiego, który uruchomił, dzięki umowie podpisanej przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z Narodowym Funduszem Zdrowia – Punkt Pobrań DRIVE THRU. Punkt stanął na dworcu PKS w Piotrkowie i jest już gotowy do pobierania wymazów. Osoby, które zobowiązane będą do zgłoszenia się na badanie, nie poniosą żadnych kosztów. Punkt będzie czynny codziennie przez dwie godziny od 8.00 do 10.00 a o zabezpieczenie miejsca przed osobami nieupoważnionymi zadbają mundurowi z Wojsk Obrony Terytorialnej. Zgłoszenie przyjazdu do punktu wskazane osoby będą mogły dokonać dzień wcześniej przy pomocy strony internetowej www.pacjent.gov.pl

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!