GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Powiatowe obchody Święta Niepodległości – FOTORELACJA

W Wolborzu odbyła się uroczystość ,,Niepodległa w pieśni i tańcu – Powiatowe obchody Święta Niepodległości” dofinansowanego z budżetu Powiatu Piotrkowskiego. Zadanie zakładało organizację uroczystości upamiętniających 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, zachęcając do włączania społeczności w aktywne świętowanie tego wydarzenia.

Do projektu zaproszone zostały wszystkie gminy powiatu piotrkowskiego, a oprócz występu Zespołu Forteca – Walka Trwa, zaprezentowali się Piotrkowianie, Ludowa Biesiada z Czarnocina, młodzież z ZSCKU w Wolborzu, Zespół Proszeniacy, Kapela Trzy Morgi wraz z Anną Skolimowską, Zdzisław Gajewski oraz Chór Jana z Ręczna.

W występach opowiadano historię miłości do Ojczyzny poprzez różne aspekty sztuki i interpretacje utworów patriotycznych w muzyce, teatrze i tańcu. Podczas występów artystycznych zespołów przedstawione zostały utwory pretendujące do najważniejszej Pieśni Narodowej, ukazane zostały tańce narodowe, scenki rodzajowe z okresu wojennego.

W wydarzeniu okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, starosta powiatu Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernard Matyszewski. Realizatorem zadania było Stowarzyszenie Wirtuoz.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!