GminyWażne wiadomościWydarzenia

Powiat Piotrkowski prosto z serca

Kilka miesięcy pracy nad projektem „Kreowanie marki produktu lokalnego Powiatu Piotrkowskiego kluczem do rozwoju obszarów wiejskich” kończy się prezentacją nowego znaku graficznego Powiatu Piotrkowskiego oraz sposobu jego wdrażania.

W ostatnim dniu sierpnia odbyła konferencja w Hotelu Podklasztorze w Sulejowie podsumowująca efekty prowadzonych wcześniej warsztatów z mieszkańcami, poświęconych budowaniu świadomości marki lokalnej. Spotkania odbyły się w gminach: Moszczenica, Grabica, Ręczno oraz w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim.

– Dziękuję mieszkańcom gmin Powiatu Piotrkowskiego, którzy wzięli udział w warsztatach i podzielili się swoimi produktami i związanymi z tym historiami. Dzisiaj produktem jest miejsce. Chciałbym, aby Powiat Piotrkowski był kojarzony z produktami smacznymi i wysokiej jakości, które obecnie są wytwarzane przez Koła Gospodyń Wiejskich i przedsiębiorców – podkreślał Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Piotr Wojtysiak.. – Chciałbym, aby produkty te stały się ambasadorem Ziemi Piotrkowskiej. Będziemy promować lokalne produkty i wspierać przedsiębiorców, którzy je wytwarzają. Powiat pozyskał kolejne środki tym razem w wysokości 1,5 mln złotych na promocję przedsiębiorców z terenu Powiatu. Wykreujemy nowe produkty, które będziemy brandować marką, rozpoznawalną w kraju i Europie. Smaki Ziemi Piotrkowskiej będzie można wytwarzać w dwóch powstających właśnie inkubatorach pszczelarskim i owocowo-warzywnym – przypomniał Starosta Piotrkowski.

Podczas konferencji opublikowano wyniki przeprowadzonego badania ankietowego wśród powiatowej społeczności na temat tożsamości lokalnej mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej. Potwierdziły one, że większość mieszkańców silnie identyfikuje się z Powiatem Piotrkowskim. Lubią tutaj mieszkać, doskonale znają lokalne tradycje i produkty oraz są zadowoleni z życia w swojej małej ojczyźnie.

Kreację nowej marki Powiatu Piotrkowskiego przedstawił Szymon Sikorski z wrocławskiej firmy Publicon, od lat zajmującej się wizerunkiem i promocją firm oraz samorządów.

– Szukając unikatowej tożsamości dla powiatu piotrkowskiego sięgnęliśmy do badań a także przeanalizowaliśmy potencjał jaki tu jest i ten potencjał znaleźliśmy w kilku rzeczach. Pierwszą z tych rzeczy jest lokalizacja powiatu pod kątem turystycznym. Powiat jest w sercu Polski i stąd jest wszędzie blisko. To, co jest ważne naszym zdaniem, to jest to, że ten powiat ma bardzo dużo przestrzeni. Tu jest po prostu dużo miejsca. Są lasy, jest przyroda, jest czyste powietrze, co w czasach strachu przed covidem i dużymi skupiskami ludzi jest ogromną wartością. Tutaj także łatwo zewsząd dojechać. Mimo drobnych niedociągnięć, Powiat Piotrkowski jest na przecięciu dużych szlaków komunikacyjnych – w samym sercu Polski. Kiedy już złapaliśmy ten symbol serca to podczas spotkań, które mieliśmy w gminach spotkaliśmy się z bardzo dużą serdecznością gospodyń oraz ludzi tworzących produkty lokalne i pomyśleliśmy, mając kontakt z osobami z całej Polski, że to jest bardzo unikatowa wartość. Ta serdeczność, ten element człowieczeństwa i bliskości jest dużym atrybutem. Jak to wszystko dodaliśmy do siebie, do tego dołożyliśmy potencjał wynikający z wysokich miejsc produktów lokalnych w różnego rodzaju rankingach, to wyszło nam, że produkt z powiatu piotrkowskiego jest właśnie prosto z serca i przy tym chcieliśmy zostać, bo ludzie dzisiaj szukają dobrych, prawdziwych i ekologicznych produktów – mówi Szymon Sikorski, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu SWPS.

Przedstawiona koncepcja spotkała się z dużą aprobatą i zadowoleniem wśród zebranych gości.

Prosto z serca dziękujemy, że tworzymy wspólnotę. To będą produkty wysokiej jakości, za którymi będzie stała wspaniała marka. Będziemy wspólnie promować nasz region, odniesiemy wspólny sukces – zakończył spotkanie Starosta Powiatu Piotrkowskiego.

W spotkaniu, moderowanym przez Marcina Strumiłło, kierownika Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalni przedsiębiorcy, pszczelarze, a także reprezentanci organizacji społecznych.

Starostwo informuje także, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako Partner KSOW w bazie partnerów, dostępnej na stronie internetowej KSOW, www.ksow.pl.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eve
Eve
1 października, 2020 13:15

A z gmin: Grabica i Moszczenica to nawet goowna są eko

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!