GminyWola KrzysztoporskaWydarzenia

Poseł Macierewicz zasłużony dla gminy Wola Krzysztoporska

Siedem statuetek „Zasłużony dla Gminy Wola Krztysztoporska” wręczono w niedzielny wieczór (21.01) podczas koncertu noworocznego. Jedna z nich trafiła do posła okręgu 10. byłego Ministra Obrony Narodowej – Antoniego Macierewicza.

Wśród zasłużonych są osoby, zespoły czy firmy, które w sposób szczególny wyróżniły się w gminie. Jest wśród nich trzech przedsiębiorców, którzy nie tyko rozwijają swoje firmy, ale ciągle wspierają lokalne imprezy i przedsięwzięcia, jest także zespół wokalny. Wśród zasłużonych znalazł się najlepszy honorowy krwiodawca wśród strażaków ochotników w województwie łódzkim, a także promotor sportu, który przez swoją działalność w GZ LZS osiąga doskonałe wyniki jako trener ze swoimi zapaśnikami z LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. Jest wreszcie polityk – były Minister Obrony Narodowej.

Statuetki „Zasłużony dla Gminy Wola Krztysztoporska” otrzymali:

  • zespół Pasjonatki – działa od 2008 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury. To 14 pań, które wraz z instruktorem tworzą zespół, który nie tylko cieszy mieszkańców gminy, ale promuje ją poza jej granicami. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień.
  • Janusz Stus – lokalny przedsiębiorca. Działalność na terenie gminy prowadzi od 20 lat. Od 30 lat jest mieszkańcem gminy, dlatego też wspiera niemal wszystkie lokalne imprezy.
  • Jan Kauc – właściciel gospodarstwa hodowlanego, zajmującego się produkcją trzody chlewnej oraz firmy transportowej. Od kilku lat regularnie wspiera strażaków z Oprzężowa
  • Łukasz Stępień – lokalny przedsiębiorca. Jego firma zajmuje się budownictwem infrastrukturalnym. Zatrudnia 40 osób, wspiera wiele lokalnych imprez sołeckich i strażackich.
  • Michał Krupa – w 2017 roku został najlepszym strażakiem krwiodawcą w województwie łódzkim. Oddał ponad 26 litrów krwi. W OSP działa od 7 lat, teraz pełni funkcję gospodarza jednostki w Woli Krzysztoporskiej.
  • Tomasz Woźniak – ze sportem związany jest od 13 roku życia; najpierw jako zawodnik sekcji zapasów GKS Piotrcovia, później AKS Piotrków. Był między innymi medalistą mistrzostw Polski Juniorów i członkiem kadry narodowej juniorów.
  • Antoni Macierewicz – za nadanie rangi państwowej uroczystościom upamiętniającym obrońców Gór Borowskich i wspieranie wartości patriotycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

    Podczas koncertu wystąpił zespołu Pasjonatki oraz sopranistka Sylwia Strugińska-Wochowska, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi.

Tagi

Powiązane artykuły

16 komentarzy

  1. Odliczając uhonorowanych i działaczy to gdyby w lato było tyle stopni co osób na widowni można byłoby powiedzieć, że wakacje będą mocno chłodne..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close