Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Poseł Lorek zaprasza do wspólnych obchodów święta 3 Maja. Apeluje także o przekazanie spisu wyborców

Poseł Grzegorz Lorek za pośrednictwem mediów zaprosił prezydenta oraz starostę do wspólnych obchodów święta 3 Maja. – Przy zachowaniu środków ostrożności możemy wspólnie złożyć kwiaty przed tablicą związaną z uchwaleniem Konstytucji, do czego za pośrednictwem państwa zapraszam starostę Piotra Wojtysiaka oraz prezydenta Krzysztofa Chojniaka – powiedział do dziennikarzy poseł Lorek.

Parlamentarzysta przypomniał, że w kościele bernardyńskim odprawiona będzie msza w intencji Ojczyzny. – Zarówno w kościele jak i w krużgankach w nabożeństwie będzie mogło uczestniczyć około 70 osób, dlatego zachowajmy środki bezpieczeństwa. W stosownych odstępach, bez asysty Wojska Polskiego, niech każdy z nas osobno złoży kwiaty – powiedział poseł Grzegorz Lorek.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, przekazał także dziennikarzom oświadczenie z apelem do samorządowców o przekazanie Poczcie Polskiej spisu wyborców. W dokumencie czytamy między innymi:

Obecny trudny czas jest wyzwaniem dla odpowiedzialności zarówno zwykłych Obywateli, rządzących, a także dla władz samorządowych. Całe polskie społeczeństwo zmaga się z pandemią koronawirusa i nieuchronnym kryzysem gospodarczym będącym jej skutkiem. (…) Największą nieodpowiedzialnością byłyby próby destabilizowania w tym momencie porządku politycznego Państwa. Zgodnie z postanowieniami Konstytucji wyznaczony został majowy termin wyborów prezydenckich. W związku z rekomendacją Ministerstwa Zdrowia zaproponowano, aby wybory te – ze względów epidemiologicznych – odbyły się w formie korespondencyjnej, co nie ogranicza niczyich praw wyborczych. (…) W polskim porządku prawnym od oceny zgodności ustaw z Konstytucją powołany jest Trybunał Konstytucyjny, a nie poszczególni wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Konieczność przekazania wnioskowanych danych z rejestru wyborców potwierdza zarówno Państwowa Komisja Wyborcza, jak i Urząd Ochrony Danych Osobowych. Tak wiele mówi się dzisiaj o praworządności: dlatego oczekuję, że wywiążą się Państwo z ciążącego na Was obowiązku przekazania danych niezbędnych do przygotowania ewentualnych wyborów korespondencyjnych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!