GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Rozdają jedzenie najbardziej potrzebującym

Mleko, cukier, konserwy mięsna i rybne, a także powidła – otrzymali potrzebujący mieszkańcy z gminy Grabica. Pomoc zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzoza i Okolice, które rozpoczęło współpracę z Łódzkim Bankiem Żywności.

To już druga odsłona akcji przekazywania żywności najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Grabica. – Przygotowaną przez nas żywność odbierają wytypowani przez GOPS potrzebujący mieszkańcy gminy. Można powiedzieć, że to produkty pierwszej potrzeby, takie jak cukier, olej mleko czy konserwy. Wszystkie produkty pozyskaliśmy z Banku Żywności w Łodzi. Tu już druga nasza akcja i zapewne nie ostatnia – zapewnia Monika Pyć-Dróżdż ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzoza i Okolice. – Kolejka jaka ustawiła się od rana, wskazuje jak bardzo potrzebna jest to pomoc. Rosnące błyskawicznie ceny towarów pokazuje, że Polacy potrzebują wsparcia – dodaje.

– Każda taka pomoc bardzo nam się przyda, pieniądze które nie zostały wydane, to pieniądze zaoszczędzone – mówi jeden z mieszkańców który odbierał dzisiaj dary. – Ceny w sklepach są tak wysokie, że każda pomoc się przydaje. Cukier to wydatek około 6 zł, olej ponad 10, dzięki tym produktom naprawdę mogę zaoszczędzić i ratować budżet domowy – mówi jedna z kobiet.

Pomoc dla potrzebujących zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzoza i Okolice, w skład którego wchodzą: prezes Joanna Kępka, wiceprezes Paulina Szewczyk ,wiceprezes Grzegorz Luciak a także członkowie: Marta Nowak, Magdalena Grzywińska, Aleksandra Nieśmiałek, Anna Jasitczak, Szymon Bernacki, Kamil Kowara, Aleksandra Kowara, Joanna Leporowska i Monika Pyć-Dróżdż.

W sumie z pomocy skorzystało dzisiaj niemal 700 osób, a trafiło do nich aż 5 ton żywności.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stefan
stefan
5 listopada, 2022 11:53

potrzaebujacy biedni ludzie poprzyjeżdzali samochodami po zapomoge ;]
podobnie cyganie robią

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!