GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Policyjna kontrola zakończona pościgiem i strzelaniną

Do niebezpiecznej interwencji doszło we Włodzimierzowie w gminie Sulejów. Podczas kontroli okazało się, że kierowca volkswagena był poszukiwany. Chcąc uniknąć zatrzymania 35-latek usiłował potrącić policjanta, a następnie odjechał. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały w kierunku jego pojazdu. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Nikt nie odniósł obrażeń.

W niedzielę przed północą podczas patrolu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulejowie zwrócili uwagę na samochód zaparkowany na dukcie leśnym w miejscowości Włodzimierzów. – W volkswagenie siedział mężczyzna. Mundurowi rozpoczęli rutynową kontrolę. Podczas sprawdzania danych kierowcy volkswagena okazało się, że 35-letni mieszkaniec Opoczna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Pomimo wydawanych poleceń mężczyzna nie chciał opuścić swojego pojazdu. Chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki usiłując potrącić policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w górę wzywając mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna nie zareagował i ruszył przed siebie. Funkcjonariusze podjęli pościg za poszukiwanym. W celu udaremnienia dalszej jazdy oddali strzały w kierunku opon pojazdu, a następnie zajechali drogę volkswagenowi, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. – relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w stronę lasu. Po chwili 35-latek był już w rękach funkcjonariuszy. Trafił do policyjnej celi. Wkrótce odpowie za czynną napaść na policjanta. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas tej interwencji nikt nie odniósł obrażeń.

1 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!