Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policyjna grupa SPEED podsumowała miniony rok na drogach województwa – FILM

45 413 ujawnionych wykroczeń w tym 32 613 ujawnionych przekroczeń prędkości, zatrzymanie 2 120 dowodów rejestracyjnych a także ujawnienie 271 przestępców drogowych, to podsumowanie działalności w 2022 roku łódzkiej grupy SPEED.

Cztery lata temu decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi została powołana do życia łódzka grupa SPEED. – Policjanci wchodzący w jej skład za zadanie mają zdecydowanie reagować na niebezpieczne zachowania, a także powstrzymywać agresję na drogach naszego województwa. Codziennie spotkamy się z niebezpiecznymi zachowaniami ze strony kierujących. Taka postawa znajduje swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w statystykach zdarzeń drogowych. Niewłaściwe zachowanie wobec pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości to postępowanie, które ma największy wpływ na zaistnienie wielu wypadków drogowych – wylicza asp sztab Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi.

Aby przeciwdziałać takim zachowaniom grupa SPEED mając do dyspozycji szybkie auta i najnowsze motocykle, nowoczesne mierniki prędkości, drona, a przede wszystkim doświadczonych funkcjonariuszy. Cechą charakterystyczną SPEED-u jest niewątpliwie dynamiczna kontrola prędkości, a co ich wyróżnia od innych policjantów z drogówki? Wśród kierujących pojazdami budzą strach, a zarazem uznanie i jedynie osoby, które w sposób rażący łamią przepisy ruchu drogowego, w tym przypadku powinny mieć powody do obaw. Efekty działań grupy SPEED przekładają się na bezpieczeństwo nas wszystkich.

W 2022 roku mundurowi ze SPEED-u skontrolowali blisko 40 tys pojazdów ujawniając 45413 wykroczeń, w tym 32613 przekroczeń prędkości (w tym 630 za tzw. +50) nałożyli 31972 mandaty karne i skierowali 1071 wniosków o ukaranie do sądów, zatrzymali 759 praw jazdy, a także 2120 dowodów rejestracyjnych. Ujawnili 271 przestępstw między innymi eliminując z ruchu 119 pijanych kierujących.

Policjanci z grupy SPEED podkreślają że na drodze powinniśmy zawsze kierować się rozwagą i rozsądkiem. – Zawsze powinniśmy mieć świadomość, że siedząc za sterami swojego pojazdu jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie nie tylko swoje, czy swoich najbliższych będących w aucie ale także innych uczestników ruchu drogowego – mówi Boratyńska.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!