Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Policjant z Piotrkowa jednym z najlepszych w kraju

6 konkurencji w ciągu 2 dni zmagań wśród 24 zawodników wyłoniło najlepszego policjanta Ruchu Drogowego w województwie łódzkim. II miejsce zajął sierż. szt. Tomasz Kaniewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. To kolejny sukces naszego policjanta. Tomasz Kaniewski każdego roku staje na pudle konkursu dla mundurowych.

Konkurs trwał od 3 do 4 czerwca 2019 roku. Tegoroczny przebiegu Finału Konkursu został nieco zmieniony. Trwał dwa dni. Uczestnicy  najpierw wzięli udział w odprawie technicznej, na której losowali swoje numery startowe.  Pierwsza z konkurencji strzelanie z broni służbowej tym razem odbyła się w Zduńskiej Woli, gdzie na strzelnicy usytuowanej w komendzie policjanci starali się trafić same dziesiątki. Następnie po przyjeździe do Ośrodka Szkolenia Policji  w Sieradzu mundurowi rozwiązywali testy.

– To 36 pytań ze znajomości przepisów o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach i innych przepisów służbowych. W tym 12 pytań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie   zawodników czekał sprawdzian praktyczny z udzielania pierwszej pomocy. W finale brało udział 24 policjantów ruchu drogowego reprezentujących wszystkie komendy powiatowe i miejskie województwa łódzkiego.- informuje Ilona Sidorko, z KMP w Piotrkowie.

Drugi dzień zmagań to typowo praktyczne konkurencje. – Już od samego rana funkcjonariusze rywalizowali na mistrzowskim poziomie w konkurencji kierowania ruchem drogowym na jednym z trudniejszych skrzyżowań w Sieradzu, a od godziny 11:00 równolegle odbywały się dwie bardzo widowiskowe konkurencje:  jazda służbowym motocyklem  i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. – dodaje rzeczniczka piotrkowskiej policji.

Laureaci konkursu na etapie wojewódzkim:

I miejsce – asp. Norbert Wójcik z KPP powiatu Łódzkiego- wschodniego
II miejsce – sierż. szt. Tomasz Kaniewski z KMP w Piotrkowie Trybunalskim
III miejsce -st. sierż. Krzysztof Grzelak z KPP w Sieradzu.

Policjant piotrkowskiej drogówki i zdobywca pierwszego miejsca, będą reprezentować nasze województwo w zawodach krajowych, które odbędą się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Najdkfkkcckd
Najdkfkkcckd
10 czerwca, 2019 23:16

Przecież w Sieradzu nie ma trudnych skrzyżowań

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!