Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policjanci zablokowali drogę by zatrzymać pijanego kierowcę – ZDJĘCIA, FILM

Blokada drogi i w konsekwencji zatrzymanie pijanego kierowcy – takie sceny rozegrały się w czwartek wczesnym wieczorem w Piotrkowie Trybunalskim.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicami Piotrkowa porusza się pojazd, którego kierowca może być pijany. We wskazany rejon miasta natychmiast udali się funkcjonariusze i zablokowali aleje Armii Krajowej, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego zatrzymano dacię kierowaną przez 65-letniego mieszkańca Piotrkowa. Mężczyzna w policyjny alkotest wydmuchał 2,5 promila. – informuje kom. Aneta Sobieraj z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obligatoryjnie zasądza od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek. Nietrzeźwość to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drodze. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.


5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!