Ważne wiadomościWydarzenia

Policjanci uratowali półrocznego chłopca z zatrzaśniętego samochodu

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że kobieta zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym było jej 6-miesięczne dziecko. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i już po chwili maluszek był w rękach mamy.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta, zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym było jej 6-miesięczne dziecko. – Okazało się, że zgłaszająca chwilę wcześniej włożyła synka do fotelika w samochodzie i przypięła go pasami. W tym czasie kluczyki odruchowo rzuciła na przednie siedzenie. Po przypięciu dziecka, zamknęła drzwi i obeszła samochód, aby zając miejsce za kierownicą. Niestety w tym czasie alarm zaryglował wszystkie drzwi pojazdu uniemożliwiając jej dostęp do wnętrza. 6-miesięczne dziecko znalazło się w pułapce. Przestraszona matka natychmiast powiadomiła dyżurnego piotrkowskiej jednostki. Policjanci już po chwili pojawili się na miejscu zdarzenia i podjęli próbę opuszczenia szyby. Gdy się to nie udało, funkcjonariusz podjął decyzję o wybiciu jednej z szyb. Kobieta od razu się zgodziła. Dla bezpieczeństwa malucha policjant wybrał najbardziej oddaloną szybę, tak aby odłamki szkła nie zraniły chłopca.- informuje asp. Izabela Gajewska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Przy użyciu pałki, policjant wybił szybę i sięgnął po kluczyki. Po otwarciu drzwi maluszek był już bezpieczny w rękach swojej mamy. Ta niecodzienna interwencja pokazała, że zdarzają się różne sytuacje, a policjanci niosą pomoc w każdej z nich. Tym razem był to przypadek losowy, jednak pamiętajmy, że pozostawienie dziecka, bądź zwierzęcia w samochodzie w upalne dni niesie za sobą śmiertelne zagrożenie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!