Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policja podsumowała weekend na drogach. Posypały się wysokie mandaty

Wysokie mandaty, wnioski do sądu czy zatrzymane prawo jazdy to tylko część restrykcji, które zostały zastosowane na drogach podczas minionego weekendu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki w miniony weekend przeprowadzili łącznie 7 interwencji związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W piątek przed godziną 9:00 w Ignacowie, gmina Rozprza zatrzymali do kontroli kierującego skodą, który przekroczył prędkość o 30 km/h w obszarze zabudowanym. Jak się okazało 38-latek nie tylko to miał na swoim sumieniu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również mandatu za przekroczenie prędkości. – informuje st. asp. Izabela Gajewska.

Kolejną interwencję zakończoną mandatem. policjanci przeprowadzili w sobotę w Rusocinach w gminie Grabica.

– Tam przed godziną 12:00 zauważyli jeepa, którego kierowca przekroczył prędkość o 40 km/h w obszarze zabudowanym. 41-latek nie przyjął mandatu. Wobec tego funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu. Kolejna interwencja była tego samego dnia w Biskupiej Woli, gdzie przed godziną 15:00 zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem. W obszarze zabudowanym 53-latek jechał z prędkością 102 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali też uprawnienia do kierowania pojazdami. Po godzinie 17:00 w tej samej miejscowości policjanci interweniowali po raz kolejny. Przeprowadzając kontrole prędkości zauważyli audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, a samochód nie może zostać dopuszczony do dalszej jazdy. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz 4 punkty karne. Kierowca odpowie też za brak obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, które zagrożone jest karą do 5000 złotych. – dodaje rzeczniczka piotrkowskiej policji.

W niedzielę także posypały się wysokie mandaty.

– W Piotrkowie przed godziną 12:00 policjanci na ulicy Sulejowskiej zatrzymali do kontroli renault, którego kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 91 km/h. 50-latek nie przyjął mandatu, dlatego o jego odpowiedzialności za popełnione wykroczenie zadecyduje sąd. Trzy godziny później, na terenie miasta policjanci po raz kolejny zatrzymali do kontroli kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierujący audi, jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 118 km/h. 26-latek otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali też mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Swoją podróż podobnie zakończył 22-latek, który został zatrzymany do kontroli w alejach Sikorskiego. Mężczyzna kierujący renault w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. On również otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 złotych. – poinformowała st. asp. Izabela Gajewska.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!