reklama
GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Polichno wkrótce z nową drogą

Trwa przebudowa drogi w Polichnie. Na realizacje inwestycji otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotacje w wysokości ponad 335 tys. zł.

Na całym odcinku drogi położona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna o szerokości jezdni 5,00 m. Droga zyska nowe pobocza z kruszywa oraz chodnik z kostki betonowej o szerokości 2,00 – 1,50 m. Przebudowane zostaną istniejące zjazdy do posesji, powstaną też nowe. 

W ramach inwestycji poprawiony zostanie system odprowadzania wód opadowych i roztopowych z korony drogi poprzez nadanie odpowiednich spadów podłużnych i poprzecznych. Istniejące rowy zostaną odtworzone i wyremontowane, przewidziano przebudowę oraz budowę przepustów pod jezdnią.

Remontowana droga stanowi dojazd do drogi serwisowej przy drodze ekspresowej S8 oraz dojazd do skrzyżowania drogi gminnej i węzła drogi ekspresowej S8, co pozytywnie wpłynie na spójność sieci dróg publicznych na terenie województwa łódzkiego.

– Droga w Polichnie znacznie odstawała od standardów panujących na drogach naszej gminy. Dlatego celowość tego remontu była pilna. Po zakończeniu prac będzie bezpieczniej i ładniej. – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, wizytujący plac budowy drogi. 

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!