Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pół tysiąca paczek od ”Widzialnej ręki” – POSŁUCHAJ

Ponad pół tysiąca paczek żywnościowych trafiło do starszych i samotnych osób, które z powodu pandemii koronawirusa nie powinny wychodzić z domu, a co za tym idzie, nie mogły przygotować posiłku na święta.

Paczki trafiły do potrzebujących w czwartek i piąte tuż przed świętami. Każdy z wolontariuszy brał kilka pakunków, rozwoził i wracał po kolejne. Półki magazynu opustoszały, dlatego wszyscy ci, którzy chcą pomóc, mogą już od wtorku przynosić żywność o długim terminie przydatności do spożycia do magazynu przy ulicy Szewskiej 3 w godzinach 12:00-18:00.

Podczas piątkowej odprawy z wolontariuszami, obecni byli piotrkowscy policjanci, którzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Wolontariusze nigdy nie wchodzą do mieszkań osób potrzebujących pomocy. W przypadku przekazywania paczek żywnościowych dla najpotrzebniejszych, po kontakcie telefonicznym, paczki te pozostawiane są przed drzwiami, bez kontaktu osobistego. Duża część wolontariuszy zajmuje się również robieniem zakupów czy dostarczaniem leków. W ramach wolontariatu uruchomiona jest infolinia (794 522 583), czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-12:00, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj dyskusję  
Powiadom o
Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close