Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

PRZYPOMINAMY: Fantastyczny człowiek potrzebuje naszej pomocy!

Mirosław Świech – to jeden z najbardziej znanych piotrkowskich wolontariuszy – działacz Widzialnej Ręki PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, prezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk Piotrków Trybunalski”, psycholog i terapeuta, który bezinteresownie pomógł wielu osobom, sam teraz potrzebuje pomocy. Mirosław Świech kilka tygodni temu zachorował i w rezultacie stracił nogę. Na szczęście powoli wraca do siebie, ale by mógł być jak najbardziej samodzielny i poruszać się bez wózka inwalidzkiego, potrzebuje protezę. Do postawiania pierwszych kroków, niezbędne są pieniądze, około 200 tysięcy złotych.

O naszym Mirku można, by napisać esej. Od historii gdy zdobył tytuł Wolontariusza Roku 2018 Gali HARC (jeszcze zanim istniała Widzialna Ręka) i całą wygraną przekazał na WOŚP, przez pomoc w naszych Widzialnych początkach tak wielką, że musieliśmy poprosić, żeby zwolnił, bo inni też chcą coś zrobić, przez bycie naszym nadwornym terapeutycznym konsultantem w sytuacjach trudnych, przez odbieranie nagłych telefonów o różnych porach dnia i nocy z prośbą o pomoc ludziom z myślami samobójczymi, przez granie w stroju klauna na piknikach, po pomaganie nam – wolontariuszom, gdy nasze umysły i dusze potrzebowały pomocy – mówi wolontariuszka Kalina Mielczarek z HARCA – O byciu na co dzień podczas różnych naszych akcji, otwarcie nam wrót SWPA Pałacyk Piotrków Trybunalski gdy tylko tego potrzebowaliśmy, inicjowaniu z nami akcji, oraz byciu fizycznym dowodem na sens wprowadzania w życiu zmian nawet nie wspominamy. Mirek zachorował i by móc biegać z nami na charytatywnych eventach potrzebuje protezę nogi. Razem możemy dojść dalej, więc wyruszamy wspólnie z nim w podróż po sprawność i razem zbieramy pieniądze na protezę oraz rehabilitację z nią związaną – dodała działaczka społeczna.

Piotrkowski HARC zorganizował zbiórkę publiczną, by wspomóc swojego przyjaciela. Datki dla Mirosława Świecha można kierować na konto 02 1090 2590 0000 0001 4762 8917 lub wrzucać pieniądze do puszek z oznaczeniem nr: 2024/1329/OR.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!