Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pół miliona złotych dotacji na sport i kulturę

12 organizacji pożytku publicznego z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego odebrało z rąk wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby symboliczne czeki na łączną kwotę prawie 500 tys. zł z przeznaczeniem na organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz ochronę dziedzictwa kulturalnego w 2019 roku.

Granty otrzymały m.in.: Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA na XV Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego – Piotrków 2019, Stowarzyszenie BUSOLA dla artystycznie uzdolnionych dzieci na projekt artystyczny pn. LISTY Z PIOTRKOWA, Ochotnicza Straż Pożarna w Zamościu na Święto Wianków Świętojańskich Ziemi Łódzkiej w Czarnocinie, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ATHLETIC” z Woli Krzysztoporskiej na Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Zapasach w Stylu Klasycznym i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy z Moszczenicy na Turniej Tenisa Stołowego pn. „Tenis dla wszystkich”.

Na wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe oraz ochronę dziedzictwa kulturalnego w całym regionie, zarząd województwa łódzkiego postanowił przeznaczyć w tym roku kwotę 1 mln 410 tys. zł. Z budżetu województwa na cały region przeznaczono też ponad 4 mln zł dla samorządów na budowę infrastruktury sportowej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!