Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pogrzeb „Kamyka” w poniedziałek

Na poniedziałek 20 listopada zaplanowano uroczystość pogrzebową Krzysztofa Kamińskiego. Pogrzeb „Kamyka” rozpocznie się o godzinie 10:30 w Kaplicy Cmentarnej.

Krzysztof „Kamyk” Kamiński zmarł w miniony poniedziałek. Miał 72 lata. Był genialnym lektorem, aktorem i reżyserem.  Człowiek teatru. Twórca cyklu płyt z poezją do muzyki filmowej Michała Lorenca – wydał m.in. wiersze Norwida, Karola Wojtyły, a także kompilację poezji Reinera Marii Rilkego, Borowskiego i Przerwy-Tetmajera pt. „Salome”. W dorobku miał kilka autorskich spektakli i dwa wielkie widowiska historyczne. Przez kilka lat był związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Odszedł 13 listopada przegrywając walkę z długą chorobą.

Rodzina prosiła, by na pogrzeb Krzysztofa Kamińskiego, nie przynosić kwiatów. – Jako rodzina serdecznie prosimy o nieprzynoszenie na ceremonię kwiatów ani wieńców. W zamian można wpłacić datek na konto Fundacja Małe Łapki z dopiskiem w tytule „dla Krzyśka Kamyka – darowizna”. – napisała w mediach społecznościowych wnuczka „Kamyka”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!