Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Podwyżka w komunikacji miejskiej. Drożeją jednorazowe bilety MZK

Od 1 kwietnia więcej zapłacimy za jednorazowy bilet na przejazd piotrkowskimi autobusami MZK. Nie dość, że te notorycznie się spóźniają, a niektórzy kierowcy powinni przejść kursy podstaw savoir vivru, to jeszcze radni zafundowali pasażerom podwyżkę. Za bilet normalny zakupiony w kiosku zapłacimy 2,60 zł. Za ten sam bilet u kierowcy zapłacimy 3 złote. 

Od 1 kwietnia zaczynają obowiązywać nowe bilety na przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Ponadto jedną ze zmian jest fakt, że u kierowcy będziemy mogli zakupić wyłącznie bilety jednoprzejazdowe. Pozostałe rodzaje biletów będzie można nabyć wyłącznie w punktach sprzedaży.

Od 1 kwietnia w ofercie MZK znajdą się:

Bilet jednoprzejazdowy. Koszt biletu:

– w punktach sprzedaży: – normalny – 2,60 zł; ulgowy – 1,30 zł;
– u kierowcy: – normalny – 3,00 zł; ulgowy – 1,50 zł.  

Bilet dwugodzinny:
Zakup takiego biletu będzie uprawniał do podróżowania wszystkimi liniami przez dwie godziny od momentu jego skasowania.
Koszt biletu – 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy).  

Bilet jednodniowy:
Zakup tego biletu będzie uprawniał do podróżowania wszystkimi liniami w okresie od momentu jego skasowania do godz. 23.59 dnia, w którym został skasowany. Koszt biletu – 9 zł (normalny) i 4,5 zł (ulgowy).  

Bilet socjalny:
Bilet socjalny będzie obowiązywał w dni powszednie. Do korzystania z biletów socjalnych uprawnieni będą mieszkańcy Piotrkowa: a) pobierający zasiłek przedemerytalny, a także pobierający świadczenia przedemerytalne – na podstawie zaświadczenia wydanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Piotrkowie Trybunalskim wraz z dowodem osobistym; b) posiadający status osoby bezrobotnej – na podstawie zaświadczenia wydanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim wraz z dowodem osobistym. Koszt biletu – 1,40 zł  

Bilet 30-dniowy:
Zakup tego biletu będzie uprawniał do podróżowania wszystkimi liniami w okresie 30 dni. Koszt biletu: – imienny – 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy), – na okaziciela – 90 (normalny) i 45 zł (ulgowy).  

Karnet czterech biletów jednoprzejazdowych
Bilety z karnetu będzie można wykorzystywać pojedynczo i na wszystkich liniach. Karnet nie będzie miał terminu ważności. Koszt karnetu – 10 zł (co daje 2,50 zł za przejazd).  

Zgodnie z nowym cennikiem takie same ceny biletów będą obowiązywać na wszystkich liniach, także tych prowadzących poza granice miasta. W nowej taryfie kupując jeden bilet miejski będzie można podróżować np. do Bujen czy Szydłowa.  

PEŁNA LISTA PUNKTÓW SPRZEDAŻY BILETÓW MZK.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!