GminyWażne wiadomościWydarzenia

Podczas kontroli drogowej wpadli złodzieje katalizatorów

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kradły katalizatory samochodowe. Przestępcze trio usłyszało już zarzuty, a prokurator wobec nich zastosował dozór policyjny. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

10 maja 2021 roku po godzinie 1:00 w nocy, na jednym z piotrkowskich osiedli policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli citroena. – Podczas sprawdzania danych pojazdu okazało się, że posiada on założone tablice rejestracyjne, które należą do innego citroena a ich kradzież zgłoszona była w połowie kwietnia 2021 roku. Mundurowi przeszukali pojazd. W bagażniku odnaleźli tablice rejestracyjne należące do przeszukiwanego pojazdu oraz wycięty katalizator i narzędzia. Kierowca nie potrafił wytłumaczyć posiadania katalizatora oraz podmienionych tablic. 25-latek oraz 24-letnia pasażerka zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi – informuje asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci sprawdzali z jakiego pojazdu katalizator został wycięty oraz czy przestępczy duet dokonywał innych kradzieży. – Po dokładnej analizie wszystkich informacji okazało się, że w kradzieżach brała jeszcze udział 20-letnia mieszkanka Radomska, która również została zatrzymana. Policjanci sprawdzali wszystkie zebrane tropy. Okazało się, że przestępcze trio działało na terenie Piotrkowa i  powiatu piotrkowskiego, Bełchatowa, Radomska oraz powiatu radomszczańskiego. 25-latek łącznie dokonał 16 kradzieży katalizatorów, 24-latka brała udział w trzech kradzieżach, a 20-latka w dwóch – dodaje rzeczniczka piotrkowskiej policji.

Wszyscy już usłyszeli zarzuty, a wobec nich prokurator zastosował dozór policyjny. 25-latek odpowie również za kradzież tablic rejestracyjnych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!