Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Podatek zapłać na poczcie lub przez internet

W ostatnich dniach przy kasach urzędu zaczęło gromadzić się więcej osób, którzy do magistratu przychodzą przede wszystkim po to, aby zapłacić za podatek od nieruchomości. Urząd przypomina, że tej i wielu innych płatności – bez prowizji – można dokonać w placówkach pocztowych i przez internet.

W ostatnim dniach w Urzędzie Miasta, a dokładniej przy urzędowych kasach zauważalny jest zwiększony ruch osób przez co zaczynają tworzyć się kolejki. To efekt przypadającej na połowę marca wpłaty pierwszej raty za podatek od nieruchomości. – Dlatego, aby zaoszczędzić swój czas, i uniknąć stania w kolejkach zachęcamy do skorzystania z alternatywnych form płatności – apelują urzędnicy. – Są one dużo wygodniejsze i równie dostępne – dodają.

Wpłat na rachunki bankowe można dokonywać przez internet. Jednak dla osób, które nie czują się na siłach, aby wykonać przelew samodzielnie za pomocą drogi elektronicznej, istnieje dodatkowe udogodnienie. Wszystkie opłaty na rzecz piotrkowskiego urzędu można dokonywać w każdej placówce Poczty Polskiej na terenie kraju (zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą). Oczywiście od transakcji nie pobierana jest prowizja!

Bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta m.in. za podatek od nieruchomości, za odpady komunalne  można zapłacić:
– w dowolnej placówce pocztowej na ternie miasta i całego kraju (bez prowizji)
– przelewem internetowym ze strony własnego banku;
– przez stronę internetową Biura Obsługi Mieszkańców www.bom.piotrkow.pl,  zakładka e-płatności (piotrkow.oplatyurzedowe.pl).

Urzędnicy przypominają, że od nowego roku obsługę bankową Urzędu Miasta oraz jednostek podległych prowadzi Santander Bank Polska S.A. W związku z tym zmieniły się numery rachunków bankowych Miasta. Wykaz numerów kont bankowych dostępny jest TUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!