Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Pocztówka z Piotrkowa” – premiera w kinie Helios – ZDJĘCIA

Po ponad 7 miesiącach pracy, w poniedziałek (12.12) odbyła się prapremiera filmu „Pocztówka z Piotrkowa Trybunalskiego”. To obraz promujący miasto Piotrków Trybunalski, zrealizowany za środki z Budżetu Obywatelskiego WŁ. Jak przystało na premierę firmową, odbyła się ona w kinie.

Sala w piotrkowskim kinie Helios była wypełniona niemal do ostatniego miejsca. – Film trwa niemal godzinę. Pokazuje zarys historii Piotrkowa Trybunalskiego oraz jego markę, to co my mieszkańcy znamy, lubimy i chcielibyśmy się pochwalić innym – mówi Mariusz Staszek, pomysłodawca projektu. – Bardzo się cieszę, że tak dużo osób przyszło do kina w ten zimny dzień. Dziś prapremiera w na srebrnym ekranie, ale w najbliższą niedzielę punktualnie o 14:00 film pojawi się w internecie, i każdy będzie mógł go obejrzeć. Jestem z tego obrazu bardzo zadowolony, jest on odzwierciedleniem tego co wszyscy kochany – miasta Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Mariusz Staszek, pomysłodawca filmu.

Zdjęcia do filmu realizował głównie Mariusz Mendrzycki. – To pierwszy mój film którego premiera odbywa się w kinie – mówi z duma autor zdjęć. – Najbardziej efektownym ujęciem jest moim zdaniem to nad rzeką Strawą, kiedy dronem przelatywałem pod mostkiem. Przy okazji uszkodziłem kilka śmigiełek drona, ale opłacało się. Sporo pracy zajęły początkowe sceny w filmie, kiedy miasto się budzi. Film wtedy powoli się rozkręca i mam nadzieję, widzowie razem z nim – dodaje operator.

Scenariusz do filmu napisał Michał Gaczkowski, zdjęcia wykonali Michał Staszek i Mariusz Mendrzycki który także film wyreżyserował. Lektorzy: Agnieszka Szóstek i Michał Gaczkowski.

Co ciekawe, w filmie oraz na premierze zabrakło gospodarza miasta czyli Krzysztofa Chojniaka. Prezydent pojawia się w zaledwie jednym ujęciu trwającym około sekundę. – Nie wszyscy wyrazili zgodę na pojawienie się w tym filmie, a przynajmniej niektóre komórki organizacyjne naszego miasta, ale to temat na inną rozmowę – uciął szybko Mariusz Staszek.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!