GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Planetobus w Grabicy

Dzieci i młodzież – podobnie jak i ich opiekunowie, nie zawiedli i tłumnie przybyli do Centrum Kultury w Grabicy na pokazy planetobusa, zorganizowane przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Mobilne planetarium stacjonowało w Grabicy przez dwa dni. Każdego dnia przez rozgwieżdżony namiot przewijało się nawet 150 dzieciaków.

Zwiedzający byli zachwyceni pięknym pokazem gwiazd, gwiazdozbiorów i planet. Bardzo ciekawy seans astronomiczny rozbudził wyobraźnię uczniów i przybliżył im wiedzę o kosmosie.

Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować rozgwieżdżone niebo. Przybyli na wydarzenie, siedząc na wygodnych poduszkach, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o gwiazdach i gwiazdozbiorach, poobserwować rozgwieżdżone niebo, zobaczyć Gwiazdę Polarną, Mały Wóz, Wielką Niedźwiedzicę oraz obejrzeć multimedialną prezentację o planetach układu słonecznego. Dzieci były zachwycone zarówno pokazem jak i niezwykle ciekawymi opowieściami o wszechświecie. Wspaniali edukatorzy spisali się na medal. – mówią pracownicy Centrum Kultury w Grabicy.

Największe wrażenie na młodszych dzieciach zrobiło niebo pełne gwiazd, gwiazdozbiory oraz podróże pośród planet. Starsi uczniowie zachwyceni byli bezkresem wszechświata otaczającego naszą planetę oraz nowoczesnym sprzętem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy gwiazdozbiorów i informacje z nimi związane, które zostały przekazane podczas warsztatów.

Z pewnością można stwierdzić, że wizyta planetobusa wpłynęła na poszerzenie zainteresowań uczniów astronomią. W jakim stopniu, okaże się w przyszłości. Z pewnością zainspiruje do dalszego pogłębiania wiedzy, tych których interesuje kosmos, a pozostałym uczniom klas starszych pozwoliła na usystematyzowanie i powtórzenie wiadomości już posiadanych – podsumował wydarzenie wójt Krzysztof Kuliński.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!