Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Plac zabaw posprzątany, ale…  

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że ławki oraz sprzęty do zabawy na placu zabaw w parku miejskim w Piotrkowie Trybunalskim, są zabrudzone przez ptaki. Próżno było szukać czystego miejsca do siedzenia. Opiekunowie dzieci często sami musieli czyścić ławki by usiąść. Po naszej interwencji, ławki zostały posprzątane, ale…  

Ławki zostały posprzątane, po naszej rozmowie z dyrektorem Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Przypomnijmy, jak w środę na plac zabaw reagowali rodzice. 

– Szczerze mówiąc, przed chwilą myślałam nawet, że chyba następnym razem przyniosę własną mokrą ściereczkę i po prostu tę ławkę wytrę. Ławka brudna, stolik z dołączoną ławką też. Niektóre zabawki także zapaskudzone. Wiadomo, że są drzewa i ptaki, ale ktoś powinien to czyścić – mówi kobieta z trojgiem dzieci. – Wczoraj byliśmy w parku przy ulicy Belzackiej i tam rzeczywiście było widać, że jeden pan chodzi i zbiera śmieci, drugi pan usuwał liście. Tak więc tamten jest pięknie utrzymywany i tutaj także ktoś by się przydał do czyszczenia chociażby tych ławeczek – mówiła w środę.    

Po naszej interwencji ławki zostały wyczyszczone. 

Jak widać ławki i zabawki na placu zabaw zostały posprzątane. Zamieciono nawet rozsypany piach wokół piaskownicy – swoją drogą mamy nadzieję, że nie wpadł on znowu do piaskownicy… Po środowym artykule, w wielu internetowych komentarzach przeczytać można było o “piotrkowskiej bylejakości”. Coś w tym jest, bo okazuje się, że ławki oddalone o dosłownie kilkanaście metrów od wejście na plac zabaw, stojące przy jednej z dwóch głównych alei w parku, są brudne. Widocznie zlecenie wydane było tylko na czyszczenie ławek na placu zabaw, a nie w całym parku.  

Jest jednak światełko w tunelu. Ławki w parku księcia Poniatowskiego, zaczęły być odnawiane. Na nasze pytanie o powód odnowy ławek, jeden z pracowników mówi: 

Malujemy ławki, żeby było ładnie, bo poszła skarga, żeby pomalować…  

Problem brudnych ławek na pewno nie zniknie. Dopóki ptaki będą mieszkały w parku., plac zabaw będzie zanieczyszczany – to normalne. I żeby była jasność: nie chcemy przeganiać ptaków z parku. Służby miejskie mogą jednak ten problem zminimalizować, poprzez regularne czyszczenie placu zabaw, do czego namawiamy.  

ZOBACZ TAKŻE:

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja, piła
ja, piła
12 sierpnia, 2023 12:02

Wycionć drzewa, a wstrentne ptoki zaraz siem wyniosom!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!